Zlínský sportovec ovládl o víkendu jubilejní desátý ročník legendárního orientačního etapového závodu dvojic Bike Adventure ve vojenském prostoru Brdy.

O popularitě tohoto závodu hovoří více než tisíc účastníků, kteří se postavili v sobotu na start první šestihodinové etapy, o den později čekala na účastníky o dvě hodiny kratší šichta. Na tratích se představila česká špička v orientačních závodech na horských kolech, nechyběla ani však některá zahraniční esa.

„Cílem závodníků je ve dvojicích nasbírat maximální počet bodů za jednotlivé kontroly, které jsou rozesety po celém prostoru turistické mapy. Vedle fyzické připravenosti je neméně důležitým předpokladem pro dobré umístění v závodě dobré naplánování trasy, po které se soutěžící vydají,“ vysvětlil Hradil.

On sám spojil své síly s Janem Lauermanem. Jak se později ukázalo, byla to správná volba. V obou etapách těsně zvítězili a zaslouženě opanovali hlavní mužskou kategorii, když jejich největším protivníkem byla plzeňská dvojice Bouchal, Pešek.

„S Honzou jsme výborně spolupracovali a ve vyrovnaných závodech jsme se vyvarovali výraznějších chyb,“ pochvaloval si zlínský reprezentant v cíli nejvýznamnější a největší akci svého druhu v Evropě, která se letos uskutečnila v pro veřejnosti nepřístupných oblastech vojenského újezdu BrdyJince.