V závodě započítávaném do otevřeného mistrovství střední Evropy se Hradil držel povětšinou v hlavní skupině favoritů a mohl spřádat plány na závěrečnou část 220 kilometrů dlouhého podniku. „Jenže zhruba v posledním větším stoupání mě opustily síly, začal jsem se trápit a závěrečných patnáct kilometrů jsem musel absolvovat do cíle sám,“ popsal průběh závodu zlínský reprezentant.

Přesto nebyl vyloženě nespokojený. Přece jen silniční závody nejsou jeho doménou. Vždyť ještě před dvěma týdny brázdil portugalské lesy v rámci mistrovství světa v orientačních závodech na horských kolech. K silniční cyklistice se tak dostal zhruba po šesti týdnech.

„Až do 180. kilometru jsem byl se svým výkonem spokojený a držel jsem krok se všemi favority. Odpadl jsem teprve v závěru,“ poznamenal Hradil.

Toho teď čeká další náročná prověrka. Tento víkend se představí v rámci etapového seriálu Vysočina 2010 postupně v Novém Městě na Moravě, Bystřici pod Pernštejnem a ve Žďáru nad Sázavou. Hned nato navazuje další týdenní etapový závod pod názvem SixNumbers, který je co do počtu etap největší akcí svého druhu u nás. Jeho sídlo je v Rumburku a všeobecně je považován za jeden z nejnáročnějších podniků na území České republiky.