„Od poslední domácí výhry nad Hodonínem se nám už dobře spí. Ale v závěru základní části, kdy se nám fakt nedařilo a neměly jsme ani sebevědomí, jsme byly pořád jako na trní. Po víkendu z nás ale vše spadlo, i proto jsme asi jasně vyhrály i v neoblíbeném Písku,“ nyní se už směje od ucha k uchu tahounka Zlína Lenka Hradilová.

„Základem záchrany byla úvodní domácí vydřená výhra nad Pískem. Zde to opravdu hodně bolelo,“ přiznala 28letá levoruká spojka a křídelnice.

„V neposlední řadě i vítězství v Porubě po více než deseti letech,“ dodala s úlevou.

Čekala jste tak rychlé zajištění záchrany?

Jsem mile překvapená. Při vyrovnanosti dolní trojice totiž nebylo jasné, kdo koho porazí. Rozhodly naše vydřené výhry nad Pískem a Hodonínem, zde jsme prokázaly bojovnost a srdíčko, celý tým v play-out neskutečně ožil. V tuto chvíli to vypadá, že černý sestupový Petr zůstane Hodonínu.

Vzhledem k vyrovnanosti to bylo psychicky hodně náročné, souhlasíte?

Rozhodně. Srovnatelné s mou první sezonou mezi ženami, kdy jsme před více než deseti lety coby poslední v interlize hrály s vítězem první ligy Ostravou o záchranu. To byly také velké nervy, tehdy mi bylo nějakých 16 let.

Jak pojmete závěr sezony?

Musíme ji důstojně dohrát. Můžeme hrát v klidu, hlavně se nikdo další nezranit. Trenér určitě dá více prostoru mladým, které potřebují získávat zkušenosti. Nyní je důležité tým konsolidovat na další sezonu.

I s vámi v sestavě?

To ještě úplně nevím. Mám nabídku nejen ze Zlína, ale i z jiných tuzemských klubů, ale i ze zahraničí. Ve hře je i úplný konec kariéry. Vše bude odvislé od práce, mé chuti, zda dál budu chtít házené obětovat svůj volný čas. Zatím nevím. Do konce měsíce se chci rozhodnout.

Musí Zlín posílit, aby za rok opět nehrál jen o záchranu?

Rozhodně, se současným mladým týmem by to bylo opět těžké. Do sestavy se sice vrátí mladé hráčky po zranění, otazník visí i nad zkušenými Kamenářovou se Sobieskou. Každopádně je potřeba získat kvalitu a zkušenost, aby mohly nejmladší s nimi růst. Jednu dvě spojky, na nich to stojí a rozhodují zápasy.