Druhý v kategorii Elite na trati mezi brumovským náměstím, Štítnou nad Vláří, Popovem a cílem na hradě Brumov skončil se ztrátou jednačtyřiceti sekund valašskokloboucký Milan Zvonek hájící barvy týmu Naše Valašsko info. Bronzovou příčku obsadil Václav Jurák (Juvacyklo, 2:15:00).

V konkurenci jednačtyřiceti bikerů bral ještě Robert Kocián (Bikemaster.cz, 2:16:06) čtvrté místo a Slovák Ivan Rehák dojel v čase 2:19:16 pátý.

,,Závod byl náročný jak převýšením, tak i bahnitým terénem. Nicméně hned po startu v prvním kopci se mi podařilo zrychlit a v předu jsme zůstali jenom s Nogo᠆wczykem. Společně jsme pak pokračovali až do šestadvacátého kilometru. Poté jsem se v kopcích Polákovi vzdálil a na první příčce si vypracoval zhruba minutový náskok.

Šest kilometrů před cílem mě však postihla krize, kdy jsem nebyl téměř schopný šlapat. Díky této indispozici mě Nogowczyk předjel a letošní Hradní okruh také nakonec vyhrál," informoval o vývoji závodu druhý v pořadí Milan Zvonek.

Mezi ženami suverénně dominovala časem 3:06:26 Lucie Javorová z Hvozdné, jež reprezentuje formaci Valachbajk CykloMira. Stříbrnou příčku získala Bohumila Petrůjová (VSK Vsetín, 3:11:14), třetí pozicí se pyšní Petra Holznerová (Orel Valašské Klobouky, 3:29:10). ⋌(hot)