„Důležitým momentem k návratu byl návrh stávajícího kouče Dana Folty, že budeme trénovat spolu. V sobotu jsem se proto rozhodl nabídku vedení klubu přijmout," přiznal 25letý otrokovický univerzál a majitel mistrovského titulu v dresu Vítkovic, který s novou sezonou začne studium trenérské licence C.

Proč jste se rozhodl pokračovat?

V podstatě jsem ani pořádně neodešel. Především jsem nechtěl, aby kluky trénoval někdo bez zkušeností s florbalem. Už minulý rok jsem měl některé tréninky i zápasy na starost, takže vím, do čeho jdu, a kluci vědí, co ode mě mohou čekat. Záleží hodně i na nich, jestli naše spolupráce na této bázi bude fungovat.

Jak bude fungovat vaše spolupráce s Danem Foltou?

Určitou část přípravy a venkovní zápasy budu mít na starost já. Dan bude vést také určitou část tréninků a domácí duely. Tréninkovou náplň a veškerou herní koncepci budeme vytvářet společně.

V minulé sezoně jste byl kapitán. Budete jím i nadále?

Protože s funkcí hrajícího kouče už tak toho bude dost, přenechám pásku jiným. Kandidáta na kapitána mám, ale nejdřív to chci probrat přímo s hráčem.

V pondělí jste začal se společnou přípravou. Nemáte strach z tréninkového výpadku?

Ne, ale je jasně vidět, že se trápím více než ostatní. Je dost možné, že z části budu mít individuální plán a na konci přípravy budu muset projít testy jako každý jiný hráč.

Dostal jste během ohlášené přestávky nějaké nabídky?

Nešlo přímo o konkrétní nabídky, ale spíše zjištění, jestli bych měl zájem pokračovat jinde. Jsem rád, že jsem ale zůstal v Otrokovicích.

Kádr zůstal pohromadě. Jaké bude mít příští rok ambice?

Kostra týmu, na které chceme stavět, zůstala. Čeká nás ale asi nejtěžší sezona, protože přímí rivalové přes léto posilovali. Nicméně náš cíl se nemění. V každém zápase hrát na maximum, postoupit do play off a tam uhrát co nejlepší výsledek.

První prověrkou asi bude srpnový Czech open, kde si Otrokovice podruhé zahrají kategorii elite. Chcete už zde asi udělat díru do světa?

Snažíme se, abychom ještě předtím sehráli přátelská utkání. Hlavním cílem na Czech openu je vykrystalizovat tým do podoby, ve které chceme začít ligu. V každém duelu turnaje se popereme o výsledek, ale v Praze nám půjde především o herní projev a nastavení správné chemie v týmu.