„Nastoupit do autobusu mi dovolili, i když se mi zápas nevyvedl,“ culil se 27letý Ihring, jenž pomohl k výhře 105:97. „Byl to speciální zápas. V Opavě jsem hrál od mala. Byla to výzva,“ přiznal opavský rodák.

„S opavskou rezervou jsem vyhrál od oblastního přeboru až po první ligu a dál už víc vyhrát nejde,“ vysvětlil Ihring loňský odchod do Uherského Brodu, kde byl na hostování. „S kluky jsme se znali, byla tam skvělá parta lidí a hrál tam i bratr,“ popsal důvody změny Ihring, jehož ani osm bodů nepomohlo k výhře nad Prostějovem (70:102).

I toto léto se musel opět rozhodovat, co dál. Na výběr dostal mezi dvěma týmy. „Tím, že jsem si našel novou práci, jsem chtěl spíš hrát nižší ligu než první. Ale nakonec jsem chtěl zjistit, jestli na to ještě mám po roce hraní prakticky jen zápasů hrát 1. ligu,“ vysvětlil Ihring, který našel práci mechanika v ostravské firmě vyrábějící nealkoholické nápoje. I proto o stěhování do Zlína neuvažoval. „Bydlím pořád v Opavě a měnit nebudu.“

Ve Zlíně přišel do nového prostředí, kde současné spoluhráče znal pouze jako soupeře. „Je fajn přijít do dalších týmů, kde je dobrá parta lidí,“ všiml si.

V sezoně 2011/2012 a 2012/2013 dokonce zasáhl za Opavu i do nejvyšší soutěže. „Ukázala mi, jak hrát hlavně chytře. Je o sto procent rychlejší a hráči ve většině případů umí ohrozit koš odkudkoliv, takže se prakticky musel mít člověk pořád na pozoru,“ vybavil si Ihring, který předloni s rezervou Opavy vyhrál I. ligu.

„Rozhodně je to můj největší úspěch. Na final four jsme byli poněkolikáté a pokaždé vyšli s prázdnou. Tak když to dva roky zpět vyšlo, bylo to neskutečné. Přijeli nás do Hradce Králové podpořit opavští fandové, tak jsme museli vyhrát i pro ně,“ zavzpomínal Ihring, který odmala obdivoval opavského rodáka a někdejšího reprezentanta Petra Czudka, který nyní trénuje áčko Opavy. „Od mala jsem chodil na basket. Když už jsem nějak vyrostl, byla nádhera se dívat, když on rozehrává,“ vybavil si Ihring.