Poslední extraligové duely v sezoně měly velmi dobrou úroveň. Na tom se podílelo několik známých hokejistů. Na kroměřížské hrací ploše hájili barvy svých týmů například Daniel Huf, Michal Kořének, Daniel Gazda, Jiří Suhrada mladší, Petr Zámorský, Aleš Jergl, Jakub Navrátil, Mikuláš Zbořil nebo Filip Hronek.

V semifinále zlínský tým podlehl Hradci Králové 4:7.

,,Ztratili jsme velmi dobře rozehraný zápas. V 18. minutě jsme v něm totiž po dvou brankách Gazdy a gólech Adama Bachánka a Tomáš Pavlůska vedli 4:0,“ upozornil Jiří Suhrada starší, kouč Ďáblů.

,,Mužstvo v prvním poločase dodržovalo taktiku. Čekali jsme na chyby soupeře a z protiútoků jsme dávali branky. Hradec Králové si žádné velké šance nevytvořil,“ prozradil dále Suhrada.

Po změně stran se však obraz hry změnil.

,,Ve druhé dvacetiminutovce jsme polevili v obraně a začali jsme dělat chyby. Východočeši toho využili a vývoj utkání otočili. Sedmou branku jsme inkasovali při power play,“ konstatoval trenér Zlína.

,,Duel jsme měli vyhrát. Se sestavou, se kterou jsme v něm nastoupili a se čtyřgólovým náskokem po prvním poločase jsme ho ztratili zbytečně,“ tvrdí zklamaný Jiří Suhrada starší.

Ďáblové si spravili chuť alespoň v souboji o 3. místo. Ve střetnutí o bronzovou příčku porazili Černošice 7:6.

,,Po ospalém prvním poločase jsme prohrávali 0:2. Ve druhé půli jsme v pětadvacáté minutě vedli 4:2. Ovšem v osmadvacáté minutě Všetečka vrátil Černošicím vedení na 5:4. Teprve potom jsme zlepšili pohyb a utkání jsme ještě zachránili. Důležité rovněž bylo, že nás v klíčových momentech podržel gólman Huf,“ hodnotil první muž zlínské lavičky Suhrada starší zápas o třetí místo.

Letošní extraligová sezona se Devilsu Zlín proto povedla. ,,Všichni hráči k ní přistupovali zodpovědně podávali v ní výborné výkony,“ děkoval a chválil ještě Jiří Suhrada starší.

VÝSLEDKY FINAL FOUR STILMAT EXTRALIGY V INLINE HOKEJI 2022:

Semifinále:

DEVILS ZLÍN – ILHK HRADEC KRÁLOVÉ 4:7 (4:0)

Branky: Gazda 2, Adam Bachánek, Tomáš Pavlůsek – Hronek 2, Marha 2, Lukáš Novák 2. Kuťák.

Devils Zlín: Kořének – Adam Bachánek, Bartko, Chludil, Gazda, David Hrazdira, Luža, Tomáš Pavlůsek, Jiří Suhrada ml., Vyoral, Zámorský. Trenér: Jiří Suhrada st., Asistent trenéra: Ivan Tomaštík.

NIGHT BIRDS PŘEROV – SK ČERNOŠICE 8:2 (4:0, 4:2)

Branky: Indrák 2, Jergl 2, Školoud, Hanák, Navrátil, Holík – Bezouška, Chamrád.

O 3. místo:

DEVILS ZLÍN – SK ČERNOŠICE 7:6 (0:2, 7:4)

Branky: Zámorský 2, Luža 2, Bartko, Gazda, Jiří Suhrada ml. – Všetečka 2, Chamrád, Sem, Malý, Dani.

Devils Zlín: Huf – Adam Bachánek, Bartko, Chludil, Gazda, David Hrazdira, Luža, Tomáš Pavlůsek, Jiří Suhrada ml., Vyoral, Zámorský. Trenér: Jiří Suhrada ml., Asistent trenéra: Ivan Tomaštík.