V sobotu Zlín nejprve podlehl týmu Roller Storm Praha 8:9 v prodloužení. ,,Polovinu utkání jsme měli problémy s brejkovými akcemi Pražanů. Potom se hra vyrovnala. V prodloužení ale byli díky trefě Matějčka šťastnější hosté,“ konstatoval domácí kouč Aleš Bachánek.

V sobotu odpoledne zlínský kolektiv prohrál s celkem Prague Rats 4:13. ,,Se zkušeným soupeřem jsme ve dvaatřicáté minutě prohrávali 1:10. Zlepšili jsme se až ve čtvrté čtvrtině, ovšem na korekci výsledku to nestačilo,“ konstatoval po druhém víkendovém střetnutí Bachánek.

 V neděli družstvo z krajského města zdolalo Čenošice 8:6. ,,Na Černošice jsme si věřili. Středočeši jsou totiž oslabení o nejlepšího střelce Loskota,“ přiznal zlínský manažer Ivan Tomaštík.

 Jeho družstvu se povedla první polovina zápasu. ,,Ve třiatřicáté minutě jsme vedli 4:0. Od třetí čtvrtiny jsme ale dělali chyby v defenzívě a hosté toho využili ke korekci skóre až na 5:4. Závěr duelu, v němž nás podržel gólman Huf, jsme si už zase pohlídali,“ radoval se ze skalpu silného soupeře Tomaštík.    

Po solidním začátku v elitní české soutěži bude jeden z nejúspěšnějších oddílů české inline hokejové historie i ve zbytku letošní sezony většinou nastupovat s mladým kádrem.

,,V sestavě se objeví nové tváře z našich mládežnických řad. Jsou to synové otců, kteří za zlínský Devils nastupovali v dobách největších úspěchů našeho mužstva obránci Jiří Suhrada mladší a Petr Pavlas mladší. Šanci dostanou také gólman Michal Kořének a útočník Matěj Pröschl. Návrat z hostování z Nového Jičína ohlásil slovenský reprezentant Juraj Jurík mladší. Ten bude souběžně hrát i extraligu na Slovensku za celek Bratislava Mad Dogs. Pomoc nám přislíbil také Petr Šenkeřík a otazník visí na účastí čerstvého otce dcery Petra Zámorského a Petra Holíka. Oba si možná budou chtít po dlouhé hokejové sezoně odpočinout. Jan Vyoral a Tomáš Pavlůsek budou až do konce května hrát profesionální soutěž ve Španělsku za Valladolid. Dominik Hrachovina bude hostovat v Rolleru Brno,“ informuje o pohybu v kádru manažer inline hokejových Ďáblů ze Zlína..

Ten si je proto vědomý, že jeho kolektiv čeká další náročná sezona. Nejvyšší soutěž se totiž letos potřetí hraje celorepublikově, tedy nikoliv jako v minulosti na divize. Extraligy se zúčastní dvanáct kolektivů a každé družstvo v základní části odehraje jedenáct utkání. Osm nejlepších týmů postoupí do play off. Vítězové čtvrtfinálových sérií si vybojují účast v červnovém Final Four.

,,Samozřejmě, že chceme předvádět pohledný inline hokej a ve vyrovnané extralize je naším cílem postoupit minimálně do vyřazovací části soutěže. Poté bychom se pokusili dostat znovu tam, kde jsme v minulosti patřili a to do Final Four,“ plánuje Tomaštík.

 Manažer Zlína za největší aspiranty na zisk titulu považuje celek Černošic a tým Prague Rats. ,,Silný je i Přerov, Olomouc, Nový Jičín a Roller Brno,“ typuje další favority Ivan Tomaštík.

 Ďáblové z krajského města budou své domácí zápasy hrávat v PSG Aréně. Svým příznivcům se znovu představí až v sobotu 19 května, kdy od 12 hodin hostí Hradec Králové a v 15 hodin vyzvou Olomouc. Tuto sobotu bude Zlín o extraligové body bojovat v Novém Jičíně a Přerově.

VÝSLEDKY 1. – 3. KOLA STILMAT EXTRALIGY V INLINE HOKEJI 2018:

ZLÍN DEVILS – ROLLER STORM PRAHA 8:9 (1:3, 3:2, 2:3, 2:0, 0:1) v prodloužení

Branky Zlína: Karafiát 2, Vyoral, Hlaváč, Valášek, Kobylík, David Hrazdira, Janeba.

ZLÍN DEVILS – PRAGUE RATS 4:13 (0:3, 1:4, 0:3, 3:3)

Branky Zlína: Pavlůsek, Hlaváč, Vyoral, Klhůfek.

ZLÍN DEVILS – ČERNOŠICE 8:6 (3:0, 0:0, 2:4, 3:2)

Branky Zlína: Valášek 2, Karafiát 2, Hlaváč, Kobylík, Zámorský, Vyoral.

Sestava: Stojar, Huf – David Hrazdira, Klhůfek, Pavlůsek, Vyoral, Valášek, Karafiát, Jurík, Kobylík, Hlaváč, Janeba, Zámorský.