V závodě O cenu Continentalu Frenštátu pod Radhoštěm vybojovali jezdci Force KCK Cykloteam Zlín tři medailové pozice. V 11,3 kilometru dlouhém závodu s převýšením 610 metrů se v hlavní mužské kategorii do devětadvaceti let prosadil Lukáš Matula. Ten obsadil časem 30:27 na trati se startem ve Frenštátu pod Radhoštěm, Trojanovice, Ráztoka a cílem na Pustevnách čtvrté místo.

Zlínští cyklisté se zviditelnili také v masters kategoriích. Mezi třicátníky skončil na bronzové pozici Jan Šenkeřík (30:42), ve čtyřicátnících zvítězil Ivo Odvárka (30:28) a Petr Fajkus dojel šestý. V padesátnících se radoval ze třetí příčky Josef Slezák (32:04), Radomír Zvoníček v této společnosti bral deváté místo.

,,V takovém typu závodu, který vyhovoval hlavně vrchařům a zejména Odvárkovi, je nutné udržet nastolené tempo, protože slabší jezdci na trati postupně odpadávají," vysvětlil strategii vrchařských podniků manažer a majitel Force KCK Cykloteam Zlín Dalibor Kmenta.

Cyklisté ze Zlína se prosadili rovněž v 16. ročníku závodu Tour de Javorový. Na 7,5 kilometrové trati s převýšením 550 metrů, mezi Třincem a beskydským vrcholem Javorový, dojel ve třicátnících Jan Šenkeřík (22:48) druhý, čtyřicátníky znovu vyhrál Ivo Odvárka (23:47), Petr Fajkus dojel sedmý. V kategorii padesátníků se pyšní stříbrnou pozicí Josef Slezák (25:11), Radomír Zvoníček bral za čas jedenáctou příčku. ⋌(hot)