„Bohužel mě tato pozice trochu překvapila,“ přiznal v pořád Bez teči někdejší extraligový volejbalista Martin Mach.

Na druhou stranu však uvedl, že před sezonou lepší umístění příliš neočekával. „Když se obecně podívám na českou ligu, Zlín úplně neměl moc možností být výše. Tým je ještě mladý, bude potřebovat nějaký čas," vysvětlil své argumenty.

Podle slov Macha se hlavní trenér Fatry Přemysl Obdržálek ocitl v těžké pozici. „Ve druhé půlce soutěže se mu to rozsypalo," zmínil mimo jiné nevydařenou sérii v prosinci a lednu, kdy volejbalisté Zlína vyhráli dva extraligové duely.

„Ze začátku to přitom nevypadalo špatně, viděli jsme je i v sestavě kola. Hlavně Daniel Čech předváděl skvělé výkony, poté se ale vytratil. Znovu se chytli až na konci sezony proti Ostravě," připomněl důležitou výhru 3:1, která Fatře dala šanci si vybojovat předkolo play-off.

Svěřenci Přemysla Obdržálka ale o tuto příležitost přišli, když v předposledním zápase sezony na domácí palubovce prohráli s Brnem 0:3 na sety. V závěrečném duelu základní části sice v Příbrami vedli 1:0 na sety, z těžké palubovky ale odjeli bez zisku bodu.

„Konec tabulky byl velmi vyrovnaný. Normálně patnáct bodů rozhodně není na poslední místo. Pořád je to zlatých patnáct," uzavírá Mach, který tak poukázal na některé předešlé ročníky, ve kterých nejhorší celky tabulky měly i pod 10 bodů.