Ročník pro něj začal smolně. Kvůli havárii nedokončil Valašskou Rally a chuť si nemohl spravit ani na Šumavě, protože soutěž se nekonala. Avšak v Českém Krumlově a v Hustopečích už ukázal umění a dojel třetí. Naposledy pak obsadil na Rally Bohemia šesté místo.

„Na Bohemce nám závod ztížilo počasí. Mrzí nás to, výsledek mohl být lepší. Jinak ta třetí místa jsou v pohodě. Jen to chce dohnat nejlepší dvojici (Jan Kopecný, Václav Pech). Uvidíme, kdy to nastane. Doufám, že tady na Barumce,“ usmál se 27letý řidič vozu Ford Fiesta R5.

Na velkou výzvu a vrchol sezony je vyzbrojený.

Fotografie z technické přejímky Barum Rally
V Otrokovicích probíhaly technické přejímky před Barum Czech Rally

„Máme od Fordu nový motor, ten nejlepší, co teď jde. Mohlo by nás to posunout dopředu,“ přeje si Jakeš, kterého naviguje Marcela Ehlová.

Jak naznačil, na zlínské soutěži pomýšlí na nejvyšší příčky. Zatím byl nejlépe šestý v roce 2013.

„Jsme tu proto, abychom promluvili do umístění na prvních pozicích. Pro nás je ale handicapem startovní pořadí, protože nemáme zaplacenou evropskou registraci, a jsme tudíž až vzadu. Nicméně pokud vyjde počasí a nestane se, že by před námi zrušili erzetu, nebude to zase taková nevýhoda,“ dodal.

Záměr má vicemistr České republiky z roku 2014 jasný.

„Konkurenci jsem podrobně nesledoval, ale každý rok je na Barumce obrovská. Velmi rychlých jezdců je hodně. My se soustředíme na Honzu (Kopeckého) a na Vaška (Pecha). Pojedou stejně v popředí a budeme se jich chtít držet,“ prozradil Miroslav Jakeš.

Snímek z jedné z rallye, které se letos účastní Jaroslav Maniš z Chvalčova u Bystřice pod Hostýnem už po dvaadvacáté.
Na barumku už jezdí dvaadvacet let, bere s sebou i rybářský prut

JAN ŠMÍD, JAN NAVRÁTIL