V 8. díle soutěže dosáhl v porovnání s mistrovstvím světa v Pokljuce na lepší výsledky Jakub Štvrtecký.

Ve sprintu obsadil pětačtyřicáté místo. Rodákovi z Velkých Karlovic se v úvodu závodu dařilo. Po čisté střelbě vleže figuroval na průběžné 22. příčce. Po stojce ale musel zamířit na 2 trestná kola a propadl se mimo bodované pozice.

,,Na trati jsem se necítil dobře. Ale bojoval jsem,“ přiznal Jakub Štvrtecký. Toho mrzí poslední pokažená rána.

,,Ta mě stála umístění v první čtyřicítce výsledkové listiny,“ konstatoval biatlonista z Valašska.

V následném stíhacím závodu Štvrtecký skončil na 47. pozici.

,,Znovu jsem zbytečně chyboval na střelnici. Na ní se mi dařilo se střídavými úspěchy. Začal jsem dvěma chybami, pak jsem dal nulu, poté znovu dvě chyby a pak zase nulu. V posledním kole závodu se mi však podařilo předjet čtyři soupeře,“ upozornil český reprezentant z Velkých Karlovic.

V 9. díle Světového poháru ve sprintu Jakub Štvrtecký odstartoval s jedničkou. Ta mu přinesla štěstí, když v tomto závodu obsadil 29. pozici. Díky tomuto umístění si připsal 12 bodů do celkového hodnocení Světového poháru.

,,Tentokrát se mi dařilo i na střelnici,“ potěšilo Štvrteckého.

Ten v 55 závodu v kariéře ve Světovém poháru udělal pouze jednu chybu vleže. ,,A to ještě kalibrovou,“ mrzela ho zbytečná minela.

Stojku zvládl čistě. Navíc v solidním čase za 25,5 sekund.

Rodák z Valašska od začátku bojoval. Cítil, že se mu na trati daří.

,,Povedl se mi hlavně závěr závodu, kdy jsem v posledním kole na lyžích zajel čtrnáctý nejrychlejší čas,“ pochvaloval si biatlonista z Velkých Karlovic, který si ve druhém sprintu v Novém Městě na Moravě vyrovnal druhý nejlepší výsledek v kariéře ve Světovém poháru.

Ve druhém stíhacím závodu na Vysočině se však Štvrtecký ve výsledkové listině propadl. Na střelnici udělal šest chyb a dojel v něm dvaačtyřicátý.