V Letohradu nejprve získal bronz ve sprintu. Zlato bral Michal Krčmář před Vítězslavem Hornigem. Štvrtecký byl v cíli o 40,8 sekundy pomalejší než Krčmář. Na střelnici minul 4 terče (1 vleže, 3 vstoje).

,,Se svým výkonem nejsem úplně spokojený. Na lyžích se mi běželo výborně, ovšem na střelnici se mi hlavně při střelbě vstoje nedařilo. Proto mohl být můj výsledek ještě lepší,“ konstatoval Jakub Štvrtecký v cíli prvního závodu.

Biatlonista z Velkých Karlovic si náladu spravil ve stíhacím závodu. V něm získal titul českého šampiona. První příčku bral za čas 32:03. Druhý skončil s mankem 21,3 sekundy Michal Krčmář, třetí byl Tomáš Krupčík (32:48,9).

,,Nejvíc mě těší, že jsem zvládl poslední položku. Na ní se rozhodlo o mém prvenství. Michal Krčmář na ní netrefil dva terče, já jenom jeden. Do závěrečné fáze závodu jsem tak vyjížděl s mírným třísekundovým náskokem. Ten jsem pak až do cíle dařilo neustále mírně navyšovat,“ radoval se Štvrtecký.

Biatlonista z Valašska si v Letohradu zazávodil v ještě jednom závodu. V supersprintu v rámci mistrovství české republiky obsadil čtvrtou příčku.