Ve vytrvalostním závodu biatlonista z Velkých Karlovic v konkurenci 90 soupeřů obsadil 20. místo. Štvrtecký v něm znovu ukázal výbornou běžeckou formu. Na trati měl celkově osmý nejrychlejší běžecký čas. V posledním kole byl dokonce nejrychlejší ze všech biatlonistů.

Český reprezentant ze Zlínského kraje do závodu startoval jako třetí. Při první stojce minul dva terče a jednu chybu přidal i na závěrečné položce při druhé střelbě vstoje.

,,Na trati jsem se rozjížděl volněji. Měl jsem ale sílu až do konce a protože mi super jely lyže, tak z toho byl v cíli dobrý výsledek,“ pochvaloval si Jakub Štvrtecký.

Ten ještě nikdy v kariéře nebyl ve vytrvalostním závodu výš.

V Östersundu se bojovalo také v zvodu štafet. V něm Česko ve složení Michal Krčmář, Tomáš Mikyska, Jakub Štvrtecký a Jonáš Mareček obsadilo 11. příčku. Náš tým přitom po prvním úseku v závodu vedl.

Tento týden letošní ročník biatlonového Světového poháru skončí. Poslední závody se konají v Norsku. Muži mají na Holmenkollenu postupně na programu ve čtvrtek 16. března od 15.30 hodin závod ve sprintu, v sobotu 18. března je čeká od 12.50 hodin stíhací závod a Světový pohár zakončí v neděli 19. března od 12.50 hodin hromadným závodem. Všechny závody vysílá přímým přenosem ČT Sport.