Rodákovi z Velkých Karlovic se ve finálovém podniku ve švédském Östersundu dařilo v desetikilometrovém sprintu. V něm vybojoval za čas 23:43,7 devatenáctou příčku.

Ve výsledkové listině tak zaostal jenom o 1,4 sekundy za českou biatlonovou jedničkou Michalem Krčmářem. Závod vyhrál díky času 22:27,1 Ital Lukas Hofer, před Sebastianem Samuelssonem ze Švédska (22:31,1). Bronzovou pozici získal Tarjei Boe (Norsko, 22:41,5). Závodu se zúčastnilo 102 biatlonistů.

Štvrtecký si ve sprintu navíc připsal 22 bodů do celkového hodnocení Světového poháru.

,,Byl to můj nejlepší výsledek v letošní sezoně a druhý nejlepší výsledek ve Světovém poháru v kariéře,“ pochvaloval si Jakub Štvrtecký.

Ten se na trati prezentoval velmi dobrým jednadvacátým běžeckým časem. Na nejrychlejšího Samuelssona ztrácel 49 sekund.

Štvrteckému se dařilo také na střelnici, kde minul pouze jenu ránu. A to hned tu první při střelbě vleže.

,,Po této chybě jsem trochu znejistěl,“ přiznal český reprezentant z Velkých Karlovic.

Potom se však na střelnici vleže ani vstoje ani jednou nemýlil.

,,Těší mě, že jsem ve sprintu navázal na poměrně dobré výsledky z Nového Města na Moravě. Sil mi už ale ubývá. Na trati jsem se však rozjel a v cíli to nebylo špatné. Při střelbě vstoje jsem udělal malou změnu. Stoupl jsem si trochu jinak a asi to pomohlo,“ potěšil výsledek ve sprintu Jakuba Štvrteckého.

V následném 12,5 kilometru dlouhém stíhacím závodu obsadil biatlonista z Valašska zásluhou času 35:55,7 jednatřicáté místo. Zvítězil Holm Sturla Leagreid z Norska. Ten se prezentoval časem 32:40,5. Druhý v pořadí jeho krajan Thingnes Johannes Boe byl pomalejší o 22,6 sekundy, třetí skončil Lukas Hofer z Itálie (33:12,9).

,,V závodu jsem se musel vypořádat se silnými nárazy větru,“ informoval ze Švédska Štvrtecký.

Nepříznivé klimatické podmínky mu hlavně v první polovině závodu dělaly problémy. V úvodních dvou střelbách vleže udělal čtyři chyby.

,,Proto jsem v průběžném pořadí po první střelbě klesl na 36. místo. Po druhé střelbě jsem byl dokonce až pětačtyřicátý,“ prozradil.

Druhá polovina stíhačky už mu vyšla. Jedničky na stojkách už byly v kontextu chyb soupeřů a Štvrtecký se po posledním odjezdu ze střelnice zařadil na čtyřiatřicátou příčku.

,,V posledním kole jsem se na trati dokázal propracovat ještě o tři pozice dopředu, a proto jsem v cíli skončil jednatřicátý. Toto umístění mi zajistilo dalších 10 bodů do celkového hodnocení

Světového poháru,“ byl nakonec i po stíhacím závodu spokojený Jakub Štvrtecký.