V prvním ve sprintu vybojoval 15. místo. V něm Štvrtecký na střelnici minul jeden terč vleže a dva vestoje. Po druhé střelbě mu patřila až pětatřicátá příčka. V závěrečném kole však měl čtvrtý nejrychlejší běžecký čas. Celkově pak sedmý běžecký čas. Díky tomu se po druhé položce posouval pořadím vzhůru. Patnácté místo je pro něho druhým nejlepším výsledkem v kariéře.

,,Měl jsem výborně připravené lyže. Na trati se mi jelo skvěle. Měl jsem na ní sílu i dynamiku,“ děkoval českému servisu Jakub Štvrtecký.

V následujícím stíhacím závodu biatlonista z Valašska obsadil 22. pozici.

,,I s tímto umístěním jsem docela spokojený. Byla to moje nejlepší stíhačka v kariéře. Ale určitě se dalo pomýšlet i výš. O lepší výsledek mě připravily čtyři chyby na střelnici,“ konstatoval Štvrtecký.

Poté ho čekal vytrvalostní závod. V něm se mu tolik nedařilo. V něm skončil až na pětašedesáté příčce.

Náladu si biatlonista z Velkých Karlovic spravil v závodu štafet. Ve štafetě Česko v extrémně těžkých podmínkách, které ztěžoval vítr, ve složení Michal Krčmář, Tomáš Mikyska, Jakub Štvrtecký a Jonáš Mareček, vybojovalo 4. místo. Česko dokonce dlouho bojovalo o zlato. Krčmář, Mikyska a Štvrtecký zajeli i zastříleli skvěle a po třetím úseku český tým vedl. Jenže na posledním úseku musel Jonáš Mareček po střelbě vleže na dvě trestná kola a tím se naděje naší štafety na zisk medaile rozplynuly.

,,Znovu mi skvěle jely lyže. Proto jsem věřil, že v posledním kole Jacquelina předjedu,“ pochvaloval si Jakub štvrtecký, který svůj třetí úsek zvládl výborně takticky a štafetu finišmanovi Marečkovi předával na prvním místě.

Šampionát skončil nedělním závodem s hromadným startem. Ani v něm Štvtecký nechyběl. V masáku byl mezi světovou elitou po 6 trestných kolech dvaadvacátý.

Nyní se všichni biatlonisté přesunou do Česka, kde se na Vysočině v Novém Městě na Moravě od čtvrtka 2. března do neděle 5. března koná 7. kolo Světového poháru.