Zlínský triatlonista v tomto ročníku poprvé dokončil závod Světového poháru v první desítce, na evropském šampionátu skončil mezi elitní dvacítkou a do nejlepší dvacítky se premiérově dostal také ve víkendovém závodu mistrovství světa, který hostil v sobotu Hamburk.

Čelůstkovi se dařilo již v předchozím kole seriálu v Madridu, u našich západních sousedů svůj vzestup formy pouze potvrdil.

„Trať závodu vedla samotným centrem města, proto byla až do samotného startu pro soutěžící uzavřena. Já jsem zde již ale dvakrát v minulosti závodil, takže žádnou velkou nevýhodu jsem v tom neviděl,“ předeslal úvodem zlínský reprezentant.

Tomu se vydařila již plavecká část, v níž tentokrát nebyly zapotřebí žádné neopreny.

„Byl to můj vůbec nejlepší výkon v sezoně,“ pochvaloval si Čelůstka. I proto se mohl na kole podílet na společné práci ve vedoucí asi dvacetičlenné skupince.

„Bohužel okolo třicátého kilometru nás dostihla další početná skupina a do depa již tradičně přijížděla většina závodníků pohromadě,“ pokračoval 28letý zlínský sportovec.

O všem podstatném tedy rozhodoval desetikilometro­vý běh.

„V závěrečné pasáži jsem sprintoval s Australanem Danem Wilsonem, což mě poprvé v kariéře dostalo v závodě mistrovství světa do elitní dvacítky,“ prozradil Čelůstka, pro kterého to však byla teprve polovina plánovaného víkendového programu. Ta druhá se uskutečnila o den později v Paříži, kde svým dalším kolem pokračovala francouzská klubová soutěž D1 Grand Prix.

„Na hotel jsem se dostal až jednu hodinu po půlnoci a už o tři hodiny později jsem znovu vstával. Výkon podle toho pak také vypadal,“ ulevil si rodák ze Zlína, jenž se tentokrát musel spokojit až s umístěním na konci čtvrté desítky. Přesto byl z týmu druhý nejlepší.

„Už nikdy se k ničemu podobnému ale přemluvit nenechám,“ má jasno. „Teď se hlavně potřebuji co nejrychleji zregenerovat a věřím, že na další závod v Londýně již budu fit,“ přeje si Jan Čelůstka.