„Druhá polovina sezony už je v našem podání přesně o tom, co jsme sami od sebe očekávali. Pravidelně dojíždíme, bodujeme a v závěrečném sprintu ve Vsetíně máme ještě o co bojovat,“ pochvaluje si Jan Jelínek, kterému scházejí pouze tři body v kategorii produkčních vozů k tomu, aby dosáhl na bronzový stupínek. V celkovém hodnocení celého mistrovství jej pak šest bodů dělí od elitní pětky.

Po prvních dvou startech by to přitom předpokládal jen málokdo. „Měli jsme hned v úvodu problém s autem, který se naštěstí podařilo vyřešit. Ztráceli jsme výkon, nemohli jsme navázat na výsledky z předchozích sezon a byli jsme z toho hodně špatní. To se nám daří teprve teď,“ vysvětlil zlínský soutěžák, který tato slova potvrdil hodnotným výkonem také v Jeseníkách.

„Ze závodu máme velmi dobrý pocit. Neudělali jsme chybu, jeli jsme v celkem solidním tempu a auto nás poslouchalo,“ vyjmenoval Jelínek. Radost mu udělali také pořadatelé. „Naposledy jsem zde startoval před třemi lety. Od té doby se mnohé změnilo. Sice se jely jen tři úseky, ale bylo to pestré, technicky náročné a určitě zajímavější než některé jiné sprinty typu Pačejova,“ uvedl pilot vozu Mitsubishi Lancer Evo IX.

Přestože má před sebou Jelínek ještě závěrečný podnik tohoto roku v nedalekém Vsetíně, již teď se myšlenkami ubírá k příští sezoně. V té by se totiž rád vrátil do velkého mistrovství, z něhož letos vlivem nepříznivé ekonomické situace vypadl. „Díky sprintům jsme se v podstatě pouze udržovali v jezdecké kondici. Nyní děláme vše pro to, abychom se dvoudenních soutěží opět mohli účastnit. Přece jenom nám tyto závody hodně chyběly,“ nezastíral 33letý jezdec.