Vyjímkou není ani zlínský jezdec Jan Jelínek, jenž v pátek v okolí Zlína pilně testoval nastavení svého vozu Mitsubishi.

V průběhu testu najezdil na uzavřené komunikaci přibližně 70 kilometrů na kombinaci suchého i mokrého asfaltu na pneumatikách slick. „Spojili jsme příjemné s užitečným. V rámci testu jsme povozili také naše partnery. Auto je na sezonu dobře připravené, přičemž se už těšíme na zahájení prvního závodu,“ přiznal pilot Jan Jelínek.

Valašská rally je prvním podnikem letos sedmidílného Mezinárodního mistrovství České republiky v rallye. Na jejím startu se sejde velmi kvalitní konkurence. Vedle kompletní domácí automobilové špičky nebude chybět ani továrního tým Škoda Motorsport. „Se škodovkou nebo například Romanem Krestou jedoucími s vozy kategorie Super 2000 se měřit nemůžeme a ani nebudeme. Soustředíme se spíše na co nejlepší umístění v kategorii produkčních vozů. Našim přáním je umístění v první desítce, snovým výsledkem by bylo skončit do pátého místa,“ nastínil své smělé plány před startem Valašské rally Jan Jelínek.

Jiří Hejtmánek