Na odchovance Zlína vsadil prezident Luhačovic Zdeněk Červenka mladší. Jana Jelínka nabídka upoutala, ale její přijetí nepředstavovalo formalitu.

„Byl jsem hodně vytížený ve Zlíně jako asistent u juniorky a neviděl jsem jako reálné, že mě klub uvolní. Při jednání mi ale pan Plesar (generální ředitel – pozn. red.) s panem Páníkem (trenér a sportovní manažer – pozn. red.) vyšli vstříc, z čehož jsem měl radost," upřesnil 32letý kouč.

„Jsem rodák z Luhačovic, mám k nim vztah a navíc každý začínající trenér chce získávat zkušenosti a vést své mužstvo," vysvětlil, proč se nebránil přesunu z druholigového klubu. Ve Zlíně však bude nadále vypomáhat, zejména v oblasti kondice.

K předposlednímu celku krajského přeboru přichází Jan Jelínek zatím na půlroční misi, jejímž cílem je záchrana v soutěži. Na úspěchu začal po připojení k mužstvu ihned pracovat.

„Týmu chyběla chemie, z kluků se vytratil elán do fotbalu. Musel jsem se na tento bod zaměřit. Teď jsme nadšený z přístupu hráčů, dostali impulz a novou chuť," pochvaluje si.

Druhou částí, které věnuje pozornost, je kvalitní doplnění kádru. Zejména za končící zkušené beky Petra Kovaříka a Ondřeje Rejdu.

„Připojili se k nám dva obránci, jež jsou odchovanci Zlína a pro nás by byli velmi platní. Pak zde máme ještě jednoho hráče, kterého ale zatím vidím spíš do B-týmu. Přestupy chceme dotáhnout," uvedl Jelínek, jenž fotbalisty zatím odmítl jmenovat.

Dobrou zprávou pro fanoušky potom je, že setrvává kanonýr David Červenka. Na druhou stranu předseda klubu by od něj rád viděl ještě vyšší než sedmigólový příspěvek. „Doufám, že se rozstřílí. Má potenciál na to, aby vstřelil mnohem víc branek," poznamenal Zdeněk Červenka mladší.

Formu může 25letý snajpr společně s týmem pilovat na soustředění ve Štítné nad Vláří od pátku do neděle. To bude mít ale více účelů.

„Budeme se věnovat taktice, přičemž první se zaměříme na obranné působení mužstva, neboť to je základem pro útok a kombinaci. A mimo to se při pobytu budeme snažit utužit kolektiv," upřesnil Jelínek.

Cíle na jaro má klub jasně dány, vedle záchrany v soutěži jej silně motivuje úspěch v krajském poháru. V semifinále klub z lázeňského města čekají Slušovice.

„Stoprocentně chceme zvítězit v tomto prestižním souboji a zahrát si finále ve Zlíně na Letné," potvrdil Jelínek, který má na kontě 22 prvoligových startů a nyní studuje trenérskou licenci A.

JAN ŠMÍD