Gratulujeme k rozšíření mimořádné šňůry. Jaký byl letošní 52. ročník Barum Czech Rally Zlín?
Barumka byla náročná jako každý rok, letos byla umocněna horkým počasí. Chtěl být poděkovat fanouškům, kteří v těchto úmorných vedrech strávili tři dny. Doufám, že bylo co nejméně koplapsů a úpalů. Děkuji i Honzovi, bez něj bych to nezvládl. Teď si všichni potřebujeme odpočinout a nabrat síly.

Oficiálně jste zvítězil už pojedenácté, neoficiálně podvanácté. Když se však podíváme na pořadí závodníků, o devět vteřin vás předstihl Václav Pech…
Znám to z roku 2004. Pokud dotyčný chce, aby to bylo oficiální, tak musí sednout do vozu kategorie rally2. Je to jednoduché.

Letošní závod nabídl zajímavé zvraty, celkově vedlo hned šest jezdců.
Upřímně začátek závodu byl hodně vyrovnaný, na prvních pěti zkouškách vedlo pět různých závodníků, což je absolutně neuvěřitelné. Když pak Erik (Cais) měl defekt, tak jsme soupeřili s Maďarem Csomósem. Bylo to těsné.

Miklós Csomós na vás ztratil 14 vteřin. Co říkáte na jeho vzestup?
Miklós jede rychle na všech soutěžích, někdy to trochu přeháněl. Klobouk dolů před ním, v letošním roce měl nepříjemné nehody, loni na Trojáku to samé. Dokáže to vytěsnit z hlavy a jet hodně rychle. Teď to bylo bez chyb. Zaslouženě dojel za námi.

Fanoušci mohli spatřit hodně výletů mimo trať. Musel jste taky něco řešit?
Horké momenty jsme měli na nové RZ Kateřinice. V prvním průjezdu tam hned vyletěl Erik Cais, pak udělal defekt. Sám jsem v prvním výjezdu vyletěl taky, naštěstí ne tak daleko.

Jan Kopecký se i poosmé v řadě stal vítězem Barum Rally, když v silné evropské konkurenci ovládl 52. ročník, jenž se o víkendu odehrál na území Zlínského kraje.
Barum Rally ovládl poosmé v řadě Kopecký, nejrychlejší ale nebyl!

Letošní závod se jel v úmorných vedrech. Jak jste se s tím sžil?
Na koupališti by bylo lépe. (smích) Vážně bych však chtěl poděkovat fanouškům, že to vydrželi. Kdyby se to ve voze nedalo vydržet, tak tu nestojím. (úsměv)

Nyní už můžete slavit. Jak si výhru užijete?
Oslavy nebudou, jsem hodně unavený, za poslední tři noci jsem dohromady naspal asi 14 hodin. Teď nás čeká ještě hodně oficialit, pak už bude poměrně pozdě. Půjdeme se někam najíst, u nás na hotelu vařili do čtyř. (úsměv) Poté půjdeme spát.