Druhé místo obsadil se ztrátou osmadvaceti sekund Svatopluk Janečka (TJ-SKI Turist Velké Karlovice), bronzovou pozici bral Libor Černocký z Řetechova (OB Luhačovice, 16:54). V konkurenci 82 mužů skončil domácí Martin Hečko (Valachbajk Team, 17:26) čtvrtý a Milan Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 18:01) pátý.

 ,,Ve zlínském olympijském běhu jsem chtěl poměřit síly s Filipem Vabrouškem. Ten ale účast v závodu těsně před startem odřekl,“ mrzelo Jana Kolárika.

 Člen sportovního klubu orientačních běžců ve Zlíně měl v plánu zaběhnout čas pod šestnáct minut. ,,Úvodní tři kilometry jsem ale běžel pomalu. Navíc na oválu bylo hodně soupeřů, proto jsem od třetího kilometru běžel vesměs ve druhé dráze. Závod jsem si však užíval. Cítil jsem se v něm dobře a i v posledním kole jsem měl ještě dostatek sil,“ pochvaloval si Kolárik.

 Žen se v krajském městě sešlo dvaatřicet. Mezi nimi dominovala Helena Kotopulu (Titan Trilife Zlín), jež vybojovala prvenství za čas 19:15. Stříbrná byla o dvě minuty a čtyřiadvacet sekund pomalejší Veronika Brázdová z Kroměříže, třetí místo získala Mária Sýkorová (obě Sýkora Running, 21:43). Zuzana Zouharová doběhla čtvrtá (AK Zlín, 21:49) a Lucia Friedlaenderová (Mattoni Freerun Zlín, 21:45) pátá.

,,V sedmatřicetistupňovém vedru jsem neměla přesáhnout tempo, které mi naordinoval trenér Vabroušek. Bylo to kvůli tomu, aby tělo před sobotním Moraviamanem dostatečně zregenerovalo,“ prozradila Helena Kotopulu.

Ta byla přesto mezi ženami suverénní. ,,A to jsem se na zlínském oválu ještě trochu přepočítala. Místo dvanácti a půl kol jsem běžela o jedno kolo navíc,“ přiznala ještě Kotopulu.

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ BĚHU OLYMPIJSKÉHO DNE VE ZLÍNĚ 2018:

Muži do 39 let: Jan Kolárik (SKOB Zlín) 16:02.

Muži do 49 let: Svatopluk Janečka (TJ SKI-Turist Velké Karlovice) 16:30.

Muži do 59 let: Bronislav Matouch (JISVA Zlín) 18:22.

Muži nad 60 let: Miroslav Švihel (BS Slopné) 19:40.

Junioři: Mikis Kotopulos (Titan Trilife Zlín) 21:55.

Ženy do 39 let: Helena Kotopulu (Titan Trilife Zlín) 19:15.

Ženy nad 40 let: Lada Vaněčková (SK Štípa) 23:03.

Juniorky: Zuzana Zouharová (AK Zlín) 21:49.