V konkurenci 56 mužů patřili k nejlepším ještě čtvrtý v pořadí uherskobrodský Vojtěch Durďák (11:21), pátý skončil Jan Bezslezina ze Zlína (11:24).

,,Zhruba 800 metrů jsem byl v čele společně s Veselským. V tomto úseku jsem ale zrychlil a na můj nástup už můj největší soupeř z Hulína nedokázal zareagovat," našel rozhodující moment závodu třiačtyřicetiletý mužský vítěz Svatopluk Janečka.
Mezi ženami dominovala v čase 13:56 zlínská Nela Kocurková. Druhá byla o sekundu pomalejší Nikola Prná ze Záhorovic, třetí mezi jednadvaceti zástupkyněmi něžného pohlaví doběhla Lada Vaněčková (SK Štípa – Zlín, 14:03). Olga Pekařová z Lukova vybojovala čtvrtou pozici (14:41) a Kateřina Chunzuk z pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín skončila na pátém místě (15:05).
,,Ještě v pátek jsem absolvovala náročný trénink. Nicméně, přestože se v Přílukách běželo docela rychle, tak se mi zajimavý podnik podařilo vyhrát. Závod byl však dramatický až do konce. O svém prvenství jsem rozhodla až v závěrečném finiši na cílové pásce po úspěšném souboji s Nikolou Prnou," radovala se v cíli nejlepší žena 17letá Nela Kocurková.
Také listopadový zlínský Běh na 2 míle byl specifický v tom, že se v něm na základě koeficientu Českého atletického svazu hodnotil nejlepší výkon, kdy byl rozhodující poměr věku a výsledného času. V tomto měření sil byl mezi muži nejpepší Svatopluk Janečka (10:29, koeficient 0,924). V ženách získala prvenství osmašedesátiletá Anežka Janečková (16:12, koeficient 0,6579).
V nabitém programu v Přílukách byl k vidění také závod dětí. Kategorii kluků vyhrál otrokovický Petr Solař, kategorii holek ovládla Nikol Baťková ze Zlína. (hot)