„Tahle slova mě potěšila. Musím ale říci, že jsme odehráli zatím nejlepší domácí utkání sezony. Dařilo se nám na servisu, krajní smečaři výborně zakončovali,“ povídal Janouch po vítězství 3:1, po němž Fatra vystřídala ČZU na pátém místě extraligové tabulky.

Zápas končil až o po půl jedenácté večer. Hrál jste někdy tak pozdě?

Kromě nějakých sranda mačů nikdy.

Duel začínal v době, kdy už máte normálně utkání za sebou. Nevadilo vám to?

Přípravu jsme tomu přizpůsobili, takže jsme měli čas si zvyknout. Cítil jsem se v pohodě.

Kvůli televiznímu přenosu se musel položit teraflexový povrch, na kterém se hraje Liga mistrů a evropský šampionát. Byl poznat rozdíl?

Určitě. Už před zápasem jsme si s kluky říkali, že je to perfektní. Kurt je jednobarevný a zámezí také. Dobře je vidět každý aut. Teraflex je měkký, dobře se na něm dělají rybičky.

Pár jste jich předvedl. Na normální palubovce byste po zdánlivě ztraceném míči nešel?

O tom to není. Na parketách se musí hráč na takový zákrok více soustředit, na teraflexu je to automatické. Ale jde také o to, že jsem měl tentokrát štěstí a dobře se postavil a míč mě trefil.

Výborně vám šla spolupráce s krajními smečaři. Více útočit přes kůly je nová taktika pro letošní sezonu?

Snažím se hrát na toho, kdo skládá, a teď to šlo Kostolánimu s Čajanem. Miro Čajan odehrál už výborné utkání v Budějovicích, tak proč bych ho nenakrmil. (Smích.) Ve čtvrtém setu se k nim přidal Mračko, který jde do každého balonu naplno. Nebojí se trojbloku ani nepovedené nahrávky.

Moc vám ale nešla souhra s blokařem Čechmánkem. Čím to?

Jednou přišel na síť pozdě, podruhé jsem mu dal zase pomalou nahrávku. Ale třeba v Budějovicích jsme neměli žádný problém, tento zápas nám nevyšel. To se někdy stává.

Zatím máte bilanci 3–4, poslední dvě utkání se vám ale povedla. Znamená to, že jde forma nahoru?

Pomalu stoupá, ale pořád není taková, jakou bychom si přáli. A ani by to asi nebylo dobré, protože je těžké ji udržet. Nechceme se hned na začátku vyšťavit.

V sobotu jedete do Liberce, který ještě nezaváhal. Vy ale na něj máte dobré vzpomínky, že?

Jasně. Loni jsem tam odehrál první extraligový zápas za Zlín a zvítězili jsme 3:1. Liberec se ale od té doby hodně změnil a každý získaný bod bude dobrý. Také mají v hale teraflex, takže by to mohlo vyjít.