Bronz vybojoval v čase 1:25:07 Jan Bečica, čtvrtý byl Marek Chmela (oba Valachbajk Team, 1:25:49), pátý skončil Petr Jeřábek (Mikuláš, 1:28:19).

Andrej Višněvský potvrdil roli největšího favorita. Od startu běžel na čele osamoceně.

,,Podle konkurence, která se v Příálukách sešla, jsem tušil, že bych mohl závod vyhrát. Od startu jsem nasadil tempo na hraně pocitu nepohodlí. O motivaci jsem měl postaráno. Do cíle jsem ovšem doběhl o 7 sekund pomaleji, než je můj osobní půlmaratonský rekord. Trochu mě totiž brzdila skutečnost, že polovina závodu se běžela proti větru. Výsledný čas je však vzhledem k počasí a větrným podmínkám perfektní,“ potěšilo zlínského vytrvalce Višněvského.

Prvenství mezi ženami vybojovala Vanda Dařenová z Brna, která zaběhla na předměstí Zlína čas 1:50:47. Stříbro brala za čas 1:53:55 Leona Haplová (Karpatské naděje), třetí pozici obsadila Hana Vidomusová ze Zlína (2:16:44).

,,Běhám ráda, proto jsem se po 6 letech vrátila do Zlína, abych si v Přílukách v tamním půlmaratonu zase zazávodila. Navíc je závod skvěle zorganizovaný. Jsou zde milí a přátelští pořadatelé,“ vysvětlovala svoji účast na startu Vanda Dařenová.

Pro start v Přílukách se rozhodla před 5 týdny. Na závod se však speciálně nepřipravovala.

,,Vzhledem k časovému vytížení si chodím pouze dvakrát týdně zaběhat,“ přiznala.

Ani taktiku neměla žádnou připravenou.

,,Závod jsem si chtěla hlavně užít. To se mi podařilo zejména, když jsem na trati měla výborného vodiče manžela Františka. Navíc mi vyhovovalo počasí. Mám totiž ráda chladno. Líbila se mi také rovinatá trať,“ prozradil s úsměvem Dařenová.

Vítězná Brňačka byla spokojená i s výsledným časem.

,,Přílucký půlmaraton jsem zaběhla v lepším čase, než jsem si myslela. Rovněž mě potěšilo, že se mi v posledním kole podařilo ještě vystupňovat tempo,“ pochvalovala si pobyt v Přílukách 38letá Vanda Dařenová.

Jarní zlínský půlmaraton doprovázelo proměnlivé počasí. Bylo oblačno, foukal vítr, občas také zasněžilo. Teploměr ukazoval kolem 2 stupňů.

Závodu se ve všech kategoriích zúčastnilo 26 vytrvalců a 3 vytrvalkyně.