O víkendu Malenovice neuspěly na půdě Hodonína, kde se musely smířit s prohrou 5:6.

,,Nevydařil se nám nástup do zápasu. V úvodním dějství jsme byli nedůrazní v obraně, prohrávali jsme většinu osobních soubojů a vyprodukovali jsme spoustu zbytečných chyb v rozehrávce. Proto jsme po první třetině po zásluze prohrávali tříbrankovým rozdílem,“ zavzpomínal na úvodní pasáž prvního jarního duelu vedoucí mužstva z Malenovic Tomáš Bubrinka.

 Po první přestávce se hosté uklidnili. Od druhé části zlepšili pohyb i rozehrávku. Odměnou jim byla Machutova korekce skóre na 2:4.

,,Pořád jsme ale byli málo produktivní. Sice jsme si už vytvářeli šance, ovšem v koncovce to ještě nebylo ideální,“ uznal hostující obránce a zároveň hrající kouč Martin Novák.

V závěrečné třetině byl Hodonín opět hodně nepříjemným soupeřem. Na startu této pasáže utkání se Kostelanský z brejku postaral o navýšení vedení domácích na 5:2.

,,My jsme se ovšem nepoložili a záhy se nám po trefách Hruboše, Košatky a Machuty podařilo vyrovnat na 5:5. Bohužel necelé dvě minuty před koncem Mráz z ojedinělé akce povedenou ranou do horního růžku Zálešákovy brány zajistil Jihomoravanům vítězství,“ mrzela zbytečná porážka Tomáše Bubrinku.

 ,,O body na půdě lídra soutěže jsme přišli v první třetině. Později už se nám dařilo dostat domácí pod tlak. Zisk remízy proto nebyl daleko. K dělbě bodů nám však nepomohla ani závěrečná power play,“ konstatoval po zápase bek hostů Martin Novák.       

HBC HODONÍN – HBC MALENOVICE 6:5 (4:1, 0:1, 2:3)

Branky Malenovic: Machuta 2, Skyba, Hruboš, Košatka.

Sestava: Zálešák (Polišenský) – Novák, Vingárek, Březík, Černý, Langer – Havlík, Machuta, Medřický, Skyba, Hruboš, Ševčík, Huťka, Košatka, Martin Brázdil.