„Je natolik poničený, že je naprosto vyloučeno, aby se nám jej do začátku soutěže podařilo dát do pořádku,“ přitakal zlínský pilot. K havárii došlo během testovací jízdy v zatáčce, která přitom na první pohled ani nevypadala příliš nebezpečně. „Bohužel jsme pozdě dobrzdili a nakonec jsme skončili ve stromě,“ popsal nepříjemný incident, z něhož naštěstí moravská posádka vyvázla bez vážnějších šrámů na těle.

I proto začala okamžitě hledat možnosti, jak se jedné z nejpopulárnějších domácích soutěží přece jen zúčastnit. Zatím však bez výsledného efektu. „Během středy jsme se snad desetkrát chtěli odhlásit, protože ani jeden pronájem konkurenceschopného vozu se nám nepodařilo dotáhnout do zdárného konce. Teprve na konci dne nám vysvitlo světýlko naděje. Když vše vyjde, mohli bychom páteční start stihnout,“ plánuje Tarabus.

Ten mezitím absolvoval i seznamovací jízdy na tratích populární Bohemky, kde se bude o víkendu bojovat o další mistrovské body. „Nedokážu však odhadnout, v jakém psychickém rozpoložení po té ráně budu. Samozřejmě se na to budu snažit nemyslet, ale někde vzadu mi to asi zůstane. Navíc nové a pro mě naprosto neznámé auto mi na klidu asi taky příliš nepřidá,“ přemýšlí jezdec Czech Ford National Teamu.

O ambicích se proto v tuto chvíli ani nemělo cenu bavit. „Když odstartujeme, budu spokojený. Jiné cíle momentálně nemám,“ uvedl Tarabus. Ten zároveň plánuje pro případ, že do pátého podniku domácího šampionátu přece jen neodstartuje anebo výkon nebude odpovídat jeho představám, ještě nějaký vložený závod v příštích týdnech. „Před srpnovou Barumkou už se žádný další velký mistrák nepojede, takže pro větší psychickou pohodu a jistotu ještě asi narychlo zařadíme do našeho kalendáře nějaký sprint či jiný závod,“ doplnil zlínský soutěžák.