Chlapci z Valašska se ale nevzdali a do vsetínského rallyesprintu půjdou s úplně novým vozem.

„Narychlo stavíme nové auto. Máme to spočítané doslova na hodiny, ale vše by se mělo stihnout a v pátek bychom měli absolvovat i tréninkové jízdy na samotné trati, kde se sobotní závod pojede,“ prozradil Orsák, jenž bude ve Vsetíně obhajovat nečekané prvenství z loňského roku.

I to byl důvod, proč jeho tým zmobilizoval všechny síly a šel do akce “kulový blesk“. „Bylo by to nefér vůči našim fanouškům, kdybychom tento závod vypustili. Navíc je to domácí trať, kde se chceme prezentovat v co nejlepším světle,“ doplnil jezdec z Valašských Klobouk.

Ambice má proto jen ty nejvyšší. Opět se chce rvát o první místo. A v případě úspěchu ještě může nádavkem pomýšlet i na vylepšení svého postavení v domácím sprinterském šampionátu. Ačkoliv se letos zúčastnil pouze tří závodů, dvě druhá místa z Jeseníků a Pelhřimova mu zajistily relativně zajímavou výchozí pozici i před závěrečným podnikem. „Mými největšími soupeři určitě budou Roman Odložilík, Josef Semerád a Jan Sýkora. Ale překvapit může i někdo jiný,“ vyjmenoval Orsák hlavní adepty na první místo.

On sám se však bude kromě soupeření se svými hlavními konkurenty soustředit také na parametry svého nového vozu. Ten zažije ve Vsetíně svou premiéru. „Všechno zlé je k něčemu dobré. Na příští sezonu budeme mít v předstihu postavené další auto. Věřím, že nás nebudou provázet žádné dětské nemoci a technika vydrží. Chceme totiž jet rychle a uzavřít sezonu co možná nejlepším výsledkem,“ netají se smělými plány 24letý pilot.

Robert Štach