Pavel Ovesný z VSK Vsetín skončil pátý (30:10) a Michal Krejčí (Valachbajk Team, 30:13) šestý.

,,Po vlažnějším začátku v polovině závodu roztrhali čelo Bártek se Zaťákem. Společně s Krčmou se nám jejich nástup podařilo zachytit. Poté se moji soupeři už bez výraznějšího úspěchu pokoušeli o další nástupy. Vždy se mi je však podařilo dojet. O konečném pořadí se tak rozhodlo až v závěrečném spurtu v cílové rovince," upozornil na rozhodující momenty Petr Holzner.

Mezi ženami byla suverénní Lucie Javorová z Hvozdné (Valachbajk Team, 33:39), před Silvii Zvonkovou, jež byla na vrcholu Vsáckého Cábu o minutu a osmatřicet sekund pomalejší. Bronzová dojela Martina Latiňáková (obě Zvonek Sport Valašské Klobouky, 40:27).

,,Zpočátku se jelo volněji. Nikdo nechtěl udávat tempo. Teprve mezi čtvrtým a pátým kilometrem jsme zrychlily. V tomto úseku jsem se také Silvii Zvonkvové vzdálila a. potom už jsem se nedívala za sebe a ve zbytku závodu jsem se snažila jet co nejrychleji. V protože jsme si dobře rozložila síly, tak mi v závěru ještě zbyly síly na zrychlení," pochvalovala si v cíli Lucie Javorová.

Lubomír Hotař