„Sice jsme nezvítězili, ale zahráli jsme dva kvalitní zápasy proti druhým Benátkám a prvním Budějovicím,“ připomíná 32letý světoběžník a největší letní zlínská posila.

Na druhou stranu jste ale podlehli osmému Havířovu a desátému Kladnu…

Pravda, další dvě utkání se nám nepovedla. Není to ale tím, že jsme soupeře podcenili. Liga se hraje trojkolově a víceméně dvakrát týdně, takže nejde odehrát každý zápas bez problémů. Momentálně máme herní krizi. Doufám, že od pohárové odvety se to zlomí a budeme zase předvádět výkony, jaké jsme podávali do Vánoc.

Kdy krize přišla?

Dostavila se minulý týden v poháru v Havířově. Do utkání jsme perfektně vstoupili, jenže svými chybami jsme prohráli druhý set a pak jsme si přestali úplně věřit, což pokračovalo v extralize na Kladně.

Kde je zakopaný pes?

Je to jedno s druhým, obrana, útok, servis. Není to o jednotlivých hráčích, máme problémy jako tým. Je to tak ale lepší, protože mužstvo se z nich dostane dříve než jednotlivec.

Je výhodnější, že slabší období si vybíráte už teď?

Asi ano. Jen doufám, že nebude pokračovat do play off.

Trenér Roman Macek říká, že horší výsledky souvisí i se zraněním smečaře Mračka. Souhlasíte?

Asi ano. Vždycky přišel do pole, uklidnil přihrávku i obranu. V posledním zápase na Kladně jsme v každém setu dostali třeba tři esa, což se nám dříve nestávalo.

Už ve čtvrtek (od 17 hodin) hostíte v odvetě poháru Havířov a abyste postoupili do Final Four, potřebujete vyhrát 3:0 nebo 3:1 a v tomto případě v celkovém součtu o více než čtyři body. Věříte si?

Musím říct, že doma hrajeme perfektní volejbal a předvádíme lepší výkony než venku, kde jsme poloviční. Naši halu známe a chodí spousta lidí, kteří nám pomáhají. Fanoušci jsou sedmým hráčem na palubovce, dokážou nás vyburcovat a zápasy pak vypadají úplně jinak než venku.

Po dvou třetinách základní části jste třetí, ale čtvrtá Ostrava a pátý Liberec se k vám přibližují. Nemáte obavy, že vás dostihnou?

Byla by velká škoda a chyba, abychom náskok, který jsme si vypracovali do Vánoc, ztratili. Každý hráč si to uvědomuje. Musíme náskok udržet až do play off a jít do něj s výhodou domácího prostředí v případném semifinále, což znamená skončit nejhůře čtvrtí.

V závěrečné třetině vám ale los moc nepřál, z první pětky máte doma jen druhé Benátky. Nevadí, když se vám venku momentálně moc nedaří?

S každým jsme hráli dvakrát a soupeře známe dopodrobna, takže si nemůžeme stěžovat, jestli nastupujeme ve svojí hale nebo v cizí. Samozřejmě vždy je lepší hrát doma, ale zvítězili jsme v Liberci, Ostravě a také v Benátkách jsme hráli dobře. Proti silnějším soupeřům se asi umíme více nabudit a podáváme lepší výkony než se slabšími.

Do extraligy jste se vrátil po více než deseti letech strávených v zahraničí. Co říkáte na její kvalitu?

Přemýšlel jsem nad tím, protože jsem slyšel spoustu hráčů říkat, že není vysoká a upadá. Nemyslím si to. Na to, jací jsou tady hráči, je kvalita extraligy dobrá. Je samozřejmě rozdíl mezi první pětkou šestkou a zbytkem. Spodní týmy odehrají dva tři dobré zápasy za dva měsíce, udělají problémy silnějším mančaftům, aby si ale udrželi stabilní výkonnost, to ne.

Během sezony jste dostal nabídku z prestižní italské série A1. Nelitujete, že jste neodešel?

Vůbec ne. Kdybych tady nechtěl být, tak tady nejsem. Jsem spokojený.