„Je to takové smutné,“ říká kapitán zlínské Fatry Michal Čechmánek.

„Šest měsíců se připravujeme na vrchol sezony a teď je to stopnuté. I když s tím samozřejmě nikdo nemohl počítat, teď můžeme jet odznovu. Dosavadní práce byla asi zbytečná,“ tuší zkušený pětatřicetiletý blokař.

Hráči zlínské Fatry momentálně ani netrénují a jen vyčkávají, co se bude dít dál.

„Vzhledem k tomu, že se každým dnem zvyšují nároky na bezpečnost, všechno se zavírá a ukončuje, tak si myslím, že se ani extraliga nedohraje. To by muselo za týden být všechno dobré, což asi nikdo nepředpokládá,“ uvedl Čechmánek.

Světová volejbalová federace zatím přesunula letošní ročník Světové ligy na období po olympijských hrách v Japonsku. Evropská volejbalová federace zase přerušila evropské poháry.

Předseda ČVS Marek Pakosta nyní bedlivě monitoruje výstupy a doporučení zmíněných orgánů, aby mohl připravit návrhy řešení situace. Zástupci českých mužských extraligových klubů se sejdou v pondělí.

Fotbalisty Zlína posílil slovenský záložník Marek Hlinka, který dosud působil v gruzínském Torpedu Kutaisi.
Fotbalista Hlinka souhlasí s přísným opatřením

„Ukončeny byly soutěže v házené, v hokeji, v basketbale. Nehraje se NHL, NBA, fotbalová Liga mistrů. Podle mě by ani volejbal nebude tolik hrotit. Bezpečnost lidí je nejdůležitější,“ připomíná.

A hrát v prázdných halách bez diváků se ani Čechmánkovi nechce.

„Situaci dobře známe z přípravných turnajů před sezonou, kdy se sehráváme. Je to opravdu na každém hráči, jak se tomu přizpůsobí, ale před prázdnými tribunami se žádný mimořádný výkon čekat nedá,“ prohlásil.

„Divácká kulisa je i v našem sportu důležitá. Zlín sice není úplně volejbalové město, ale v jiných extraligových týmech si právě na divácích zakládají mnohem víc než my,“ přidává.

„Podle mě je ale zbytečné dohrávat sezonu bez diváků, protože my sport děláme hlavně pro lidi a bez nich to nemá cenu. Chybí emoce, adrenalin,“ dodává.

Svěřenci trenéra Obdržálka mají momentálně volno a každý se připravuje individuálně.

„Všichni jsme ale profesionálové, takže věřím, že se kluci nějakým způsobem udržují. Vím, že budu muset vymyslet nějaký jednotný plán,“ prohlásil téměř dvoumetrový volejbalista, který má ve zlínském klubu na starosti i kondiční přípravu hráčů.

Interligové házenkářky Zlína (ve žlutém). Ilustrační foto
Házená odpočívá a věří v pokračování. Společná příprava bude asi v přírodě

„S kluky komunikuji přes sociální sítě. Trénink jsme naposledy měli ve čtvrtek, o den později už byla oficiálně uzavřena hala,“ informuje.

Nyní se Čechmánek hlavně snaží dodržovat pravidla a být co nejvíc doma s rodinou.

„S dětmi chodíme hlavně do přírody na osamocené místo, kde nejsou žádní lidí, kterým se snažím vyhýbat,“ dodává.