„Na titul jsem mysleli celou dobu, protože máme zodpovědnost vůči našim partnerům, kterým patří velký dík, že nás podpořili. Tento tým vznikl během pár měsíců téměř z nuly. Díky nim jsme vůbec začali projekt mistrovství republiky. A titul, ne že bychom jim slíbili, ale řekli jsme, že se o něj pokusíme,“ potvrdil Kopecký, který si pro poháry na cílovou rampu Barumky došel se svým prvorozeným synem.

Podobně jste ve Zlíně uspěl kvůli chybě soupeře v poslední rychlostní zkoušce v souboji s Lukjaňukem. Vzpomněl jste si na to?

Bylo asi v roce 2016. Kluci udělali chybu. Nevím, jestli to je smůla, musí si to rozebrat sami. Já čerpám ze svých zkušeností, snažím se využít ve svůj prospěch. Když jsou tratě technické, tak na ně ještě mám. Když jsou ale rychlé, tam už jsme nyní Erikovi nestačili.

Ve 12. RZ Májová vedoucí muž Barum Rally Erik Cais navýšil své vedení o dalších 13 vteřin.
Šéf Caisova týmu: Věřím, že tato havárie ho posune dál!

Jak byl kvůli rozmarům počasí náročný jubilejní ročník?

Byla to velice zrádná rallye. Jedna z nejtěžších Barumek, jakou jsem kdy jel. Právě kvůli povětrnostním podmínkám a v neposlední řadě kvůli rozbitým cestám. Ty tady takové nebývaly.

Musel jste během víkendu řešit nějakou krizovou situaci?

Byly tam nějaké horší momenty, ale krizovku jsme neměli.

Jak se vám líbila atmosféra 50. ročníku? Jací byli fanoušci?

Byli skvělí, ale jestli jich bylo více či méně úplně posoudit neumím. Snažím se soustředit na svoji jízdu. Zdálo se mi však, že bylo podél tratí hodně lidí.

Jan Kopecký (vpravo) a spolujezdec Jan Hloušek - vítězové Barum Rallye 2021 .
Jubilejní Barumku ovládl Kopecký. Cais v posledním testu havaroval

Uspěl jste ve Zlíně podeváté. Přijedete si i pro desáté vítězství?

Pro mě to bylo nyní již desáté vítězství. Uspěl jsme zde také v roce 2004. Před nejrychlejším Evropanem jsem vyhráli o jedenáct a půl minuty. Jeli jsme stejnou trať, ale naše kategorie nebyla oficiálně vyhlášena. Každopádně mám v plánu se za rok zde opět vrátit a obhájit vítězství. (úsměv) Záležet však bude na stávajících partnerech, jestli mě podpoří a budu moci dál závodit. Chuť mám.

Jste již jistý český šampion. Máte v plánu dokončit seriál?

Ano, pojedeme ještě oba závody sezony.