„Byl to jeho vůbec nejlepší ranní čas, který kdy zaplaval. I proto je velká škoda, že mu semifinále uteklo jen těsně mezi prsty. Za předvedený výkon se ale stydět rozhodně nemusí,“ uvedl na adresu 18letého sportovce a pětinásobného medailisty z letního mistrovství České republiky v dorostenecké kategorii šéftrenér zlínského oddílu Petr Přikryl.

Další mezinárodní vrchol přijde pro zlínské plavce v polovině srpna. To se v Budapešti uskuteční mistrovství Evropy v seniorské kategorii, kde bude mít zlínský oddíl rovněž své želízko v ohni díky znakařce Markétě Strapkové. „Momentálně se připravujeme ve Zlíně, na přelomu měsíce pak Markétu čeká společné reprezentační soustředění v Praze,“ prozradil zlínský trenér pro ženskou složku Zdeněk Kasálek.

Jeho svěřenkyně se už stihla dostat z nejhoršího po zranění kotníku, které si přivodila při florbalu v rámci plnění svých školních povinností na olomoucké Univerzitě Palackého. „Bohužel toto zranění hodně zkomplikovalo Markétinu přípravu na mistrovství republiky i samotný výkon na domácím šampionátu. Teď už se naštěstí její zdravotní stav výrazně zlepšil,“ oddechl si Kasálek.

Při vzpomínce na letní mistrovství republiky v Praze-Podolí nešlo nevzpomenout ani na spornou diskvalifikaci, která postihla ženskou štafetu Zlína v závodě na 4×100 metrů volným způsobem. Děvčata z Baťova města sice podle verdiktu rozhodčích získala zlatou medaili, o mistrovský titul však přišla po následném protestu oddílu Bohemians Praha, který se tak posunul na bronzovou pozici.

„Nechceme předjímat, jak náš protest proti protestu dopadne, ale máme důkazy o tom, že jsme o mistrovský titul přišli neprávem. Zlatá medaile nám byla odebrána kvůli údajně předčasnému odskoku jedné z našich závodnic, nicméně i na fotografiích je patrné, že vše proběhlo dle pravidel. Slabý dohmat předchozí závodnice sice nezaznamenala dohmatová deska a sepla se až po dalším dotyku ramenem, ovšem kontrolní rozhodčí tento slabý dohmat jednoznačně potvrdil,“ vysvětlil zlínský trenér pro ženskou složku. Konečný verdikt by měly svazové orgány vyřknout až v polovině srpna.