Obavy ale už mohl zahodit za hlavu po prvním zápase, v němž Kominte remizovalo překvapivě 3:3 s ruským velkoklubem Koncentratem Nerjungri.
„Byl to nejlepší duel celého poháru. Narazila v něm na sebe česká chytrost proti ruskému stroji,“ podotkl Floreš. Jeho družina si za předvedený výkon vysloužila od svého soka uznání a respekt.

„Trenér Nerjungri řekl, že už dlouho nenarazili na tým, který by byl pro ně více než vyrovnaným soupeřem,“ tlumočil Floreš slova z tábora Koncentratu.

Cítili se jako chudí příbuzní

Podmínkami a zázemím se přitom Valaši s ruským oddílem vůbec nemůžou měřit. Nerjungri má rozpočet na sezonu 90 milionů, což je 180 krát vyšší částka, než jakou ročně disponuje Kominte.

„V porovnání s ostatními kluby jsme byli na turnaji jak chudí příbuzní,“ pousmál se kouč Jestřabí.
Ani to však jeho svěřencům nezabránilo v postupu do semifinále, který si zajistili vítězstvím nad španělským celkem Comforsa Rippoli 3:2.
V semifinále však Kominte opustilo štěstí a pouhých 11 vteřin před koncem prodloužení inkasovalo od domácího Alicante třetí gól. „Za stavu 2:2 jsme dvakrát nastřelili tyč,“ posteskl si Floreš.

Protože utkání o třetí místo se v Lloret de Mar nehrálo, bronz tak spadl do klína Jestřabí i Nerjungri. Z prvenství se radoval druhý ruský celek Almaz Mirnyj.
Úspěch valašského oddílu je o to větší, že se musel obejít bez osmi hráčů. „Tým jsme ale vhodně doplnili a všichni kluci do toho dali maximum,“ chválil své ovečky Floreš, který si vysloužil od Koncentratu pozvání na Sibiř do trenérské školy. „V červnu nebo červenci se během deseti dní v Nerjungri podívám, jak to tam chodí.“