Stejně jako v minulých třech ročnících je hlavním mottem akce pomoci někomu v tíživé životní situaci.

,,Loni jsme rozdělili nemalou částku mezi dvě handicapovaná děvčata ze Zlína a letos uděláme radost dokonce hned třem postiženým," konstatoval Barvík, hlavní organizátor akce, kde poměří síly výběry Moravy a Čech.

První obdarovanou bude dvacetiletá Anna Marcaníková z Tečovic u Zlína.

,,Anička je nadějná mladá atletka, která se věnuje vrhu koulí a diskem v rámci zlínského sportovního klubu vozíčkářů. Přispějeme jí na nákup speciálního sportovního vozíku, který jí má usnadnit především trénování," upřesnil možnost pomoci při plnění snu mladé sportovkyně Barvík.

Druhým obdarovaným je čtrnáctiletý sportovní nadšenec Lukáš Podolan ze Strání-Květné.

„Lukášův sen je speciální vozík BISKI určený k lyžování handicapovaných. Nebylo tedy třeba dlouhého přemýšlení a druhá volba, koho podpoříme, padla právě na Lukáše," objasnil další výběr pořadatel akce.

Díky podpoře partnerů a velkému zájmu ze strany hráčů mohou pořadatelé letos potěšit i hokejového fandu Dominika Kráčalu z Jasenné.

,,Rodina Dominika vynakládá nemalé prostředky na jeho rehabilitaci a speciální léčbu. Věřím tedy, že náš příspěvek alespoň trochu pomůže zmírnit jejich životní peripetie," doufá další z organizátorů Roman Konečný.

Ani letos ale pořadatelé nezapomněli na děti jednoho z dětských domovů na Zlínsku, pro které mají z rukou hokejových ševců v čele s brankářem Kašíkem nachystán vedle bohatého programu v rámci akce i malý dárek.

Kromě podpory potřebných ale půjde v neposlední řadě o zábavu. O tu se postarají jak samotní rally-hokejoví aktéři v čele s Romanem Krestou, tak i tváře akce: herci-závodníci David Suchařípa a Olga Lounová.

„Moc se na Rally Ice Tour těším. Hokej sice v mém životě nehraje prim, ovšem rád si přijdu zahrát. Nějaké zkušenosti s ním již mám z dřívějších dob," pousmál se Suchařípa, jenž bude hájit barvy celku Čech.

„Startovní listina" bude opět docela slušně obsazená, když mimo zmíněného herce a jeho hereckého kolegy Jana Révaie se na ledě budou v hokejové výstroji prohánět také tradiční protagonisté jako Miroslav Jakeš, Josef Peták, Štěpán Vojtěch a spousta jiných zajímavých jmen z oblasti motorsportu.

Tou poslední a nejžhavější je potvrzení startu pravidelného účastníka MS v rallye Martina Prokopa, jenž si v minulých dnech navíc střihl premiéru i na Rallye Dakar, kde obsadil 14. místo.

Dalším debutantem na ledě pak bude spolujezdec Václava Pecha Petr Uhel.

„Nevím ještě sice, s kým se postavím do lajny, ovšem již teď se na akci opravdu hodně těším. Bude to pro mě premiéra v hokejové výstroji, neboť hokej hrávám především v zimě na zamrzlých rybnících. Snad se tedy mezi ostřílenými kluky úplně neztratím," doufá s nadsázkou několikanásobný domácí rallyový šampion.

Vstup na akci je již tradičně volný a kromě hokeje bude pro příchozí diváky připraven i bohatý doprovodný program včetně dovednostních soutěží na ledě a autogramiád.

„Za desetikorunu lze vyhrát i hlavní cenu – zážitkový program při nadcházejícím ročníku Barum Czech Rally Zlín," doplnil Konečný.

Soupisky týmů

MORAVA: Vopatřil, Kašpárek – Večerka, Řeháček, Šivic, Kouřil, J. Houšť, Navrátil, Sil. Mikulaštík, Horáček – Jelínek, Hejtmánek, Kresta – Kučera, Sovják, Pospíšilík – Prášil, Tureček, Chytka – Firla, Jakeš, Norek. Náhradníci: Kříž Ladislav, Mechl Viktor. Trenér: Miloslav Regner.

ČECHY: Jirsa – Střeška, J. Brynda, Suchařípa, Stejskal sen., Matějka, Grafek, Uhel, Černohorský – A. Hůla, P. Brynda, Ernst – Š. Vojtěch, R. Hůla, Pochop – Gavlák, Revai, Prokop – Stejskal jr., Peták, Dunovský. Náhradníci: Trněný, Petr. Trenér: Lukáš Langmajer.