Domácí sice v úvodu utkání vedli, ale jenom o bod. Při Kesťanově servisu poslali Valaši míč dvakrát daleko do autu a náskok si vytvořil Jihostroj. Epizodní roli v prvním setu, ale o to důležitější, sehrál Polák Pawel Halaba. Na servisu nahradil jen na tři výměny Filu, jenže jeho smečované dělovky byly tak účinné, že probraly i jihočeské blokaře a ti prakticky Zlín vůbec nepustili přes síť: 15:25.

Ve druhém setu byli Valaši dokonce v tříbodovém vedení (8:5). Sestava Jihostroje se nezměnila a postupně se skóre a začalo vyrovnávat: 10:10. V polovině setu připomněl René Dvořák blokaři Toduovi, aby precizně a agresivně přesáhl při obraně přes síť, Ukrajinec svého trenéra poslechl a prostor pro soupeřův útok dokonale uzavřel: 17:21. Za stavu 21:24 se třikrát do servisu trefil také domácí Kolář, ale prohru Zlína 23:25 odvrátit nedokázal.

Dvojice Palgut – Todua odstartovala třetí set vydařeným dvojblokem. Právě Palgut se rychlými nahrávkami snažil hledat univerzála Křesťana, na Zlín to stačilo, Filip Křesťan sbíral jeden bod za druhým. Set na jihočeskou stranu pomohl převážit také výborným zákrokem v poli Petr Michálek. Když sobotní žolík a specialista na servis Pawel Halaba přidal jako střídající hráč eso (15:19), zdálo se, že Jihostroj bez větších potíží zvládne i třetí set, jenže v koncovce domácí dvakrát zablokovali Křesťana a rázem byli ve vedení: 23:22. Koncovku českobudějovický tým zvládl, využil druhý mečbol (24:26), v soutěži je po 5. kole (po šesti zápasech - předehráno bylo 7. kolo), stále s nulou na kontě prohraných setů!

Zlín – Jihostroj České Budějovice 0:3 (-15, -23, -24)

Jihostroj ČB: Palgut, Křesťan, Mach, Todua, Michálek, Fila - libero Kryštof (Ondrovič, Halaba). Trenér René Dvořák. Rozhodčí Krtička, Hudík. Diváků 232. OSTATNÍ: Ostrava - Ústí 3:1, Příbram - Kladno 1:3, K. Vary - Praha 3:0, Benátky - Od. Voda 3:2, Brno - Liberec 0:3.