Český reprezentant v silné konkurenci tří Open vyválčil 10. místo, přičemž v průběžném hodnocení šampionátu se dotáhl na osmého Rusa Pašinského. Závod v Estonsku vyhrál Rus Michajlov, přičemž nejblíže titulu mistra starého kontinentu je jeho krajan Paršin.

Na daleký Východ se vydalo hned trio českých motokrosařů – Hrabica, Baroš a Rožec. „Cesta do estonské Türy měřila přes 1600 kilometrů. Poněvadž jsem zde už před dvěma roky startoval a zrovna se mi tam nedařilo, příliš jsem se netěšil,“ přiznal Hrabica při vzpomínkách na pády poznamenaný závod z roku 2008.

„O víkendu to naštěstí bylo jiné. Tvrdá trať složená z písku a kamení nebyla zrovna ideální, ale po ne zrovna podařené kvalifikaci jsem se výrazně zlepšil a v obou rozjížďkách, kdy mi vyšly starty, jsem jezdil na hranici první desítky,“ spokojeně konstatoval 35letý motokrosař, jenž nakonec bral 11. a 10. místo. „Především ve druhé rozjížďce jsem pošilhával po lepším umístění, ale v posledním kole po mé jezdecké chybě mě nakonec předjel Bělorus Pilevski, čtvrtý muž průběžného pořadí,“ dodal člen Motokros Racing Teamu, jenž sedlá Hondu 450T.

Přestože počasí bylo příjemné, podruhé v životě zažil zajímavý jev. „Poněvadž Türy je zeměpisně na stejné úrovni jako Stockholm, v létě zde noci nebývají temné, ale jen šedé. Mně to ale problém nedělalo, zatáhl jsem si v karavanu záclonky a normálně spal,“ konstatoval s úsměvem Hrabica.

Po náročném programu posledních dnů, kdy během šesti týdnů absolvoval pět podniků ME a jeden domácí šampionát, si rád odpočine. „A to především od cestování. Od začátku sezony jsem totiž už za závody po celé Evropě najezdil přes patnáct tisíc kilometrů,“ spočítal nejlepší regionální motokrosař. „Odpočívat ale budu aktivně. Ježděním na kole, běháním a dalšími sporty bych si chtěl oživit kondici před neméně důležitou druhou fází sezony,“ dodal odhodlaně Jindřich Hrabica.