Sprinterský šampionát byl zároveň součástí čtyřetapového závodu MTBO, který se jel v okolí Doks. Samotný sprint pak nejprve v lesním prostoru a poté v areálu bývalého letiště. „Díky tomu šlo o velmi zajímavý závod. Šel jsem do něj s cílem navázat na výsledky z předchozích let, což se podařilo," prozradil v cíli Hradil.

Dvojnásobný vicemistr světa z loňského roku a mistr Evropy měl na trati jediného soupeře, a to reprezentačního kolegu Radka Lacigu. Toho předstihl o osm vteřin a mohl se těšit ze zaslouženého triumfu. V dalších etapách přidal druhé místo v závodě s volným pořadím kontrol a třetí příčku v závěrečném závodě na střední trati.

V konečném součtu všech čtyř podniků to znamenalo celkovou stříbrnou pozici. „Nevyšla mi pouze úvodní etapa, na níž jsem skončil šestnáctý. Zde jsem nabral rozhodující ztrátu. Další závody už byly z mojí strany v pořádku včetně toho nejdůležitějšího," prokázal zlínský biker schopnost správně vyladit formu na daný okamžik.

Tato skutečnost je potěšující o to víc, že již za necelý měsíc startuje v sousedním Maďarsku mistrovství světa, kam se Hradil bez problémů nominoval. „I proto se nyní nacházím na vysokohorském soustředění v italském Livignu, abych se na šampionát co nejlépe připravil. Letos máme opět velmi silný tým a věřím, že s prázdnou se domů vracet nebudeme," doufá 26letý reprezentant.