Česko vedené koučem Martinem Mecerou na cestě za obhajobou zlata z loňského roku z Nového Jičína, v italských městech Asiagu a Roaně v základní skupině porazilo Austrálii 13:3, Velkou Británii 8:1, Kanadu 10:7 a domácí Itálii 6:1.

Náš národní tým nikdo nezastavil ani ve vyřazovacích zápasech. Čeští reprezentanti ve čtvrtfinále rozstříleli Německo 15:1, v semifinále udolali Slovensko 6:5 po samostatných nájezdech a ve finále v duelu dvou největších favoritů porazili Francii 5:1.

,,Výhra nad Německem se rodila nečekaně snadno. Soupeř před námi měl obrovský respekt a nekladl nám žádný odpor. V 17. minutě jsme vedli 6:0 a i zbytek střetnutí jsme si užívali,“ zavzpomínal na snadný čtvrtfinálový souboj Jiří Suhrada.

V semifinále v utkání dvou mužstev, která se velmi dobře znají, to byla naopak velká bitva.

,,Slováci začali zápas aktivně. Přesto jsme se po gólech z ojedinělých protiútoků Pavla Würtherleho a Šelešovského ujali ve 12. minutě vedení 2:0. Ve 20. minutě jsme ale prohrávali 2:3. Střetnutí, v němž jsme se mohli spolehnout na brankáře Petra Hrachovinu, pak bylo až do konce základní části i v prodloužení vyrovnané. V rozhodujících nájezdech jsme byli šťastnějším celkem. Ten klíčový proměnil Daniel Šelešovský,“ prozradil  inline hokejista ze Zlína.

Následné finále s Francii už zase bylo spanilou jízdou českého týmu.

,,Partii o zlato jsme měli pod kontrolou. Hráli jsme chytře takticky, dobře jsme bruslili a hlavně jsme Francouze nepouštěli do šancí. Navíc se nám dařilo ubránit největší opory týmu ze země galského kohouta,“ radoval se ze světového titulu Jiří Suhrada.

Ten v Itálii v obraně nastupoval střídavě s Tomášem Würtherlem, nebo Tomášem Langrem. V útoku před nimi hráli Dušan Vápeník a Tomáš Zadina.

,,Se všemi spoluhráči se na italských plochách skvěle spolupracovalo. Důkazem toho je skutečnost, že naše čtveřice vstřelila ve finále tři branky,“ pochvaloval Jiří Suhrada, který už se těší na další veteránské inline hokejové mistrovství světa.

,,To bude v roce 2020 buď v Budapešti, nebo Bratislavě,“ informuje závěrem Suhrada.

V Asiagu a Roaně se konal také světový šampionát Masters. V něm skončilo Česko v sestavě i se zlínským brankářem Karlem Málkem na čtvrtém místě.