V úvodních sedmi kolech totiž pravidelně zaskakoval na pro něj netradičním postu libera místo zraněného Obdržálka. A Fatra válela. Po návratu zkušenějšího spoluhráče se epizodně mihl ve své klasické roli smečaře, z níž jej však vytlačili protřelejší borci vracející se po nemocech zpět do hry. Teď je na čekané.

Dokud jste hrál, mužstvo vítězilo. A to celkem jednoznačně. Jakmile vás ale trenér přeřadil, výsledky i výkony šly o něco dolů. Nemrzí vás to?

Trenér jinou volbu ani neměl. Já jsem se z postu libera musel posunout na smeč kvůli zdravotním problémům dalších kluků, jinak bychom to neposkládali. Tím se nám to celé rozbilo. Proto nám ani poslední zápasy až tolik nevyšly. Takže žádnou hořkost nebo zatrpklost určitě necítím. A dalo se zároveň čekat, že při návratu Adama Bartoše půjdu na lavičku a budu na svou šanci znovu čekat.

Přesto jste byl se svým dosavadním vytížením asi spokojený, že?

Rozhodně jsem nepočítal s tím, že odehraji sedm zápasů v kuse na postu libera a další jako smečař. Jsem za to nesmírně rád a věřím, že i další šance, které přijdou, dokážu chytit za pačesy.

Přesto nejste klasické libero. Nezaskočila vás tato trenérova volba v úvodu ročníku?

Připravený jsem na to nebyl, ale snažil jsem s touto rolí co nejdříve mentálně sžít. Dobré výsledky a výkony celého mužstva mi to ulehčily. Chtělo to hlavně dobře přihrávat a něco čapnout v poli. Snad se to povedlo. Teď se musím znovu adaptovat na smečaře.

Adam Bartoš i Luboš Kostoláni hrají v životní formě. Dostat se zpět do základu bude hodně těžké, nemyslíte?

Trenér mě může využít i na přihrávce, možností je víc. Nicméně při očekávaném návratu Pavla Koláře to budu mít hodně těžké. Jsem však mladý, není kam spěchat. Dál na sobě musím pracovat, abych byl připravený, až bude potřeba.

Jak vzpomínáte na své loňské angažmá ve Starém Městě, s nímž dnes hrajete?

Loni to bylo super. Byla cítit nováčkovská euforie, vyhnuli jsme se baráži a hlavně v první půlce sezony mužstvo předvádělo docela slušný volejbal. Já jsem se ve Starém Městě otrkal, posbíral jsem potřebné zkušenosti a v létě si mě trenér Macek stáhl zpět do Zlína. Z mého pohledu splnilo toto hostování vše, co jsem od něj očekával.

A co říkáte na dosavadní výsledky Starého Města v této sezoně?

Je vidět, že mužstvo se přes léto obměnilo, přišel nový nahrávač a chvíli asi bude trvat, než si vše sedne. Hlavně v koncovkách setů srážejí Staré Město zbytečné a nevynucené chyby. Proto jsou tam, kde jsou.

Nemůže to souviset i s menší trénovaností mužstva?

Dalo by se to tak říct. Ve Starém Městě má většina hráčů na prvním místě práci nebo školu a trénuje se povětšinou třikrát týdně až večer. To se samozřejmě musí někde projevit.

Takže přijímáte roli favorita dnešního derby?

Měli bychom zvítězit, to v každém případě. Ale nelze Staré Město podceňovat. Mohou se chtít vytáhnout, nemají co ztratit a volejbal hrát nezapomněli. Přesto si myslím, že to bude spíš o nás a o tom, jak k utkání přistoupíme. Byla by škoda pokazit si na závěr roku dobrý dojem z právě rozjeté sezony.