Otrokovičanky po celý čas proti Plzni špatně bránily a opět neproměňovaly vyložené šance. „Po změně obranné taktiky to vypadalo, že by zvrat nemusel být utopií, ale házenkářské štěstí se obrátilo na stranu soupeřek, kterým vycházelo prakticky vše, na co sáhly. Naopak naše děvčata se každý gól musela hodně nadřít,“ posteskl si trenér Jiskry Štefan Boršický.

„Týmu citelně schází hráčka typu Adriany Poláchové, která by byla schopna vyburcovat spoluhráčky ve chvíli, kdy se zrovna moc nedaří. Děvčatům sice nelze upřít snahu a bojovnost, ale to tentokrát na velmi dobré Plzeňačky nestačilo,“ sportovně uznal vedoucí týmu Otrokovic Zbyšek Cileček.
Juniorka Zlína se bude stejně jako v uplynulém roce soustředit především na boj o udržení. „Opět máme problémy se sestavou a stejně tomu bude i v příštích kolech. Hráčky z interligy budu mít jen výjimečně,“ posteskl si trenér Zlína SCM Milan Buday.

Mladý výběr dokázal s Mostem držet krok 25 minut. Přelom poločasů však nezvládl a zbytek zápasu se dohrával jen z povinnosti. „Soupeř měl silovější hráčky v čele s urostlou kanonýrkou Martínkovou, která nám nastřílela dvanáct gólů a prakticky nás porazila,“ zhodnotil duel Buday. O víkendu zajíždějí děvčata Otrokovic do Chebu, Zlín SCM změří síly s vrstevnicemi Slavie na palubovce Pražanek.

JISKRA OTROKOVICE - PLZEŇ 22:28 (11:15)

Jiskra: Vitásková, Plášková - Brandová 4/2, Gajová, Huráňová 2, Chludová, Kovaříková 4, Mahdalová 4/2, Machovská 3, Manclová 2, Mašková 3, Michalčíková, Prudká.

ZLÍN SCM - MOST 20:28 (10:14).

Zlín SCM: Lorencová - Vopěnková 2, Pospíšilová 5, Žůrková 2, Popelková, Habrovanská 2, L. Hradilová II. 1, Dribčáková 4, Wesleyová 4.