„Termín podání přihlášky je na konci května. Do té doby máme čas na rozmyšlenou," potvrdil vedoucí házenkářek a duše týmu Zbyšek Cileček, jehož v příštích dnech čekají jednání s případnými sponzory.

Aby si po dlouhých dvaceti letech opět mohly Otrokovice zahrát nejvyšší soutěž, musí klub navýšit rozpočet o téměř dva miliony korun.

„Aktuálně pro ligový tým stačilo půl milionu. Abychom ale v interlize nehráli pouze epizodní roli a nebyli za otloukánky, budou potřeba více než dva miliony," spočítal Cileček, který už absolvoval jednání s městem a krajem. Zatím se ale výrazného navýšení stávající podpory nedočkal.

„Máme přislíbeno navýšení, ale náš problém to neřeší. Chybí nám významný generální partner. V dalších dnech nás čekají jednání s dalšími sponzory, šance pořád žije. Dosáhli jsme historického úspěchu a nyní uděláme maximum, abychom se pokusili postupové šance využít. V tuto chvíli je to padesát na padesát," odhaduje vyjednavač otrokovických házenkářek.

Spokojen je po sezoně také trenér Štefan Boršický, který podruhé v kariéře dostal svůj tým mezi elitu. Po postupu s házenkáři Napajedel do extraligy se nyní raduje s ženami Jiskry.

„Oba úspěchy jsou srovnatelné," nedělá rozdíl kouč, který se ale o víkendu o potřebné vítězství ve Střešovicích bál.

„Až poslední čtvrthodina byla v naší režii. Holky zřejmě svazovala i psychika, neboť jsme znali výsledky ostatních zápasů," potvrdil kouč, jehož tým si oslavy druhého místa nechává na sobotu, kdy má společné sezení i s vedením klubu.

„Zde se bude řešit náš případný start v interlize z pohledu týmu. Bezpochyby bude totiž potřeba zlepšit tréninkovou morálku a počty hodin," dodal Boršický.