Jiskra dvakrát v novém roce prohrála, naposledy o víkendu na půdě beznadějně poslední Plzně, a v tabulce se propadla už na 6. místo.

„Určitě jsem nečekal, že budeme bez bodu. Ale tragédii z toho nedělám. Stále totiž můžeme splnit náš cíl, ovšem musíme vyhrát všechny domácí zápasy,“ upřesnil otrokovický trenér Štefan Boršický, který koncem minulého týdne zvažoval, zda kvůli viróze v týmu utkání na západě Čech neodvolá. „I bez nemocných máme hodně úzký kádr. Nakonec jsme se ale rozhodli, že k poslednímu týmu pojedeme, přestože budeme mít na střídání jen dvě hráčky. Bohužel, tato volba se nevyplatila,“ posteskl si.

„Až na spojku Varhaníkovou holky podaly špatný výkon, doslova katastrofální byl hlavně v obraně. Nic horšího jsem, co jsem v Otrokovicích, neviděl,“ nebral si servítky trenér, který věří, že jeho svěřenkyně konečně zaberou již v sobotu (16.30) doma proti rezervě ostravské Poruby. „Až na Huráňovou hostující v Olomouci bychom měli být kompletní. Potřeba ale bude zabrat a bojovat od začátku do konce,“ nabádá své hráčky Boršický.

Juniorku Zlína před víkendem na rozdíl od prvního interligového výběru chřipková epidemie nijak vážně nepostihla. „Nějaké střevní potíže byly, ale trénovaly jsme normálně,“ potvrdila trenérka prvoligové rezervy Renata Gerychová, která v sobotu sledovala klidnou cestu svého týmu za výhrou nad nevýrazným Libercem. „Až ke konci holky polevily. Jinak bychom asi vyhrály mnohem větším rozdílem,“ poznamenala.

Přestože juniorské týmy interligových výběrů na postup pomýšlet nemohou, mladé Zlíňanky by se zřejmě vítězství celé soutěže nebránily. „Důležité je, jestli to chtějí holky. Chvílemi totiž neposlouchají, ale to asi jako každá ženská,“ posteskla si s úsměvem na rtech trenérka. „Určitě se o návrat na první příčku pokusíme, už je to jen mezi námi a Slávií. Sezona je ale ještě dlouhá a nemusí rozhodnout jen závěrečný vzájemný zápas. Své záložní týmy totiž posílila i Olomouc a Poruba, kde to nebude vůbec snadné,“ dodala Gerychová.

ZLÍN jun. – LIBEREC 31:22 (15:11)

Zlín: Dederlová, Stojarová – Popelková 2, Nudni 6/1, Helešicová 1/1, Vránová 3, P. Talašová 3/1, M. Salčáková 2, Drybčáková 2, K. Talašová 8, Očadlíková 2, Z. Marčíková 1, Sobieská 1, Novotná. Trenérka Gerychová.

HC PLZEŇ – JISKRA OTROKOVICE 27:22 (13:12)

Jiskra: Vitásková, Kotásková – Varhaníková 10, Gajová 1, Ličmanová, Mašková 3/2, Brandová 1/1, Hrdá 1, Manclová 4, Žůrková 2. Trenér: Boršický.