Ještě aby ne, když jeho svěřenkyně jsou s 16 body třetí, o bod za rezervou pražské Slavie. S 20 body vedou Kobylisy.

Přitom to byla právě Jiskra, která na podzim celek z hlavního města dokázala porazit, navíc na jeho půdě. „Pro mě jsou výsledky lídra největším překvapením. Ovšem až odvetná část ukáže, kdo může myslet na vítězství. Pokud se nic zásadního nezmění, jsme odhodláni poprat se o historicky nejlepší umístění. Doteď to byly jen bronzové příčky," připomněl Boršický, který po očku dokonce pošilhává i po prvenství, se kterým by byl automaticky spojen postup do mezinárodní soutěže. Pro Jiskru samozřejmě premiérový.

„O našich reálných ambicích si popovídejme po šestém sedmém jarním kole, kdy bude jasněji. Každopádně holky by rády soutěž vyhrály, a pokud budou chtít, především přidat na trénovanosti, vedení klubu by se asi postupu nebránilo," připustil trenér, pro kterého by to byla také premiéra v mezinárodní soutěži. „Reálně ale musím přiznat, že by se asi jednalo o epizodní roli, odměna pro hráčky, aby si vyzkoušely, jak se hraje na nejvyšší úrovni," míní.

Ekonomicky sice otrokovický klub nestrádá, ale na nějaké výrazné navýšení rozpočtu do příštích sezon to nevidí ani Boršický. „Co se týče nákladů na cestování, byly by velmi podobné. Co dalšího by interliga přinesla nyní, je zatím předčasné řešit. Ještě jsme tento ročník nevyhráli," poznamenal s úsměvem.

Za klíčové pro úspěch v první polovině soutěže považuje sehrání kolektivu, který těsně před startem soutěže opustily dvě klíčové hráčky do obrany – Remešová s Žůrkovou. „Zpočátku jsem z toho měl obavy, ale vše si sedlo natolik, že jsme se dostali do takového lafu, že je škoda, že sezona skončila. Snad nám forma vydrží do jarní části," přeje si.

Za hlavní strůjce spanilé jízdy a osu týmu přitom označil obě brankářky a v poli obranářku Pavlu Nevařilovou s kanonýrkou Julií Varhaníkovou-Dolečkovou. Ta je potřetí za sebou zatím nejlepší střelkyní soutěže v její polovině (78 branek). „To není náhoda. Má interligové parametry, a pokud by více trénovala, určitě by byl o ni zájem z mnoha klubů. Má však zaměstnání a házenou se baví," upřesnil trenér třetího celku soutěže. „Julce vyšel podzim parádně, zřejmě jí prospěla i svatba. Její manžel je asi házené nakloněn, neboť Julka stále pravidelně chodí na všechny tréninky," pochvaluje si příkladnou účast v přípravě, přičemž žádnou dramatickou pauzu v ní neplánuje ani v příštích dnech. „S výjimkou svátků budeme makat dvakrát týdně. Začátkem ledna nás totiž čeká mezinárodní turnaj v Rakousku, kde nechceme zklamat," slíbil Boršický.

A jaké cíle pro odvetnou část si s týmem dává? „Už na podzim jsme s výjimkou druhé půle s Porubou B nezklamali. Pokud holky zopakují poslední výkony a kádr zůstane pohromadě, věřím, že zaútočíme na špici tabulky.

Kanonýrka naposledy v létě odmítla i Veselí

Zlín – Stále děsí některé soupeřky ze spaní, naopak trenér prvoligových házenkářek Otrokovic na ni nedá dopustit. Již několik sezon je stálicí a tahounkou Jiskry Slovenka Julia Varhaníková (na snímku), která po podzimní svatbě již vystupuje s novým jménem – Dolečková. „Změna stavu mi zřejmě prospívá, můj manžel mě navíc v házené moc podporuje. A protože nějaký přírůstek do rodiny plánujeme později, ještě nějaký rok bych chtěla holkám a klubu pomoci," potvrdila úderná 30letá spojka třetího celku soutěže, která se se 78 góly potřetí za sebou stala nejlepší střelkyní podzimní části soutěže.

Překvapilo vás to, že jste byla opět nejlepší?

Upřímně ano, neboť z pracovních důvodů jsem neodehrála první kolo. V klubu jsou už asi na mé branky zvyklí, ale bez pomoci spoluhráček by to nešlo. Navíc stále mám ráda házenou. (Smích.)

Jaká atmosféra vládne v kabině s třetím místem po podzimu?

Dobrá. Vzhledem k odchodům dvou výborných obranářek jsem netušila, jak si všechny změny sednou. Souhra nakonec dopadla výborně a v rozdělené tabulce patříme k lepší polovině, za což jsme všichni rádi.

Není pro Jiskru škoda, že má teď soutěž přestávku?

Možná ano, měly jsme formu, ale už v lednu nás čekají další turnaje, proto věřím, že v odvetné části na poslední výkony navážeme.

Má Jiskra ambice zaútočit na prvenství?

Těžko říci. Určitě v každém zápase chceme vyhrát, ale máme docela úzký kádr a ani klub si po ekonomické stránce nemůže vyskakovat. Každopádně se o to pokusíme i kvůli prestiži klubu.

Postup do interligy vás neláká?

Mě osobně ne, v kombinaci s pracovními povinnostmi bych to už asi nedala. Ale mladé hráčky možná ano a určitě mají otevřené možnosti.

Podle trenéra pořád máte interligové parametry. Opravdu vás nikdo neláká zpět do mezinárodní soutěže?

Nějaké nabídky z minula ze Zlína, kde jsem ještě interligu hrála, přišly, naposledy v létě i z Veselí. Ale já už cítím, že jsem za svým zenitem, navíc mi trénování jen dvakrát třikrát týdně v Otrokovicích vyhovuje. Házenou se již pouze bavím. (Úsměv.)