Vstup do odvetné části házenkářkám vyšel

Zlín - Výhrami vstoupily do odvetné části I. ligy házenkářky Zlína a Otrokovic. Zatím co Jiskra v tabulce i nadále okupuje šesté místo, juniorka Zlína se díky lepšímu skóre vyhoupla na devátou příčku.

10.2.2009

Jiří Závodník, kouč házenkářek Jiskry OtrokoviceFoto: DENÍK

Záloha interligisty musí hodně vzpomínat, kdy naposledy vyhrála tak vysokým devítigólovým rozdílem. Po dvou „chudých“ letech si tentokrát nečekaně vyšlápla na pátý celek soutěže - Plzeň.

„V úvodu ještě dokázal soupeř vzdorovat, ovšem díky zlepšené obraně v čele s výbornou gólmankou Dederlovou jsme ještě do přestávky získali uklidňující vedení a zlomili odpor Západočešek,“ označil klíčový moment duelu trenér Zlína Milan Buday. Po přestávce se do hry dostala celá lavička, přičemž v závěru domácí vedli až o 11 branek.

„Černou kaňkou zápasu je zranění kotníku Holubové. Každopádně vysoké vítězství může náš tým nastartovat, aby do dalších duelů získal potřebné sebevědomí,“ věří Buday.

Jiskra již s posilami na spojkách Vrahníkovou a Novosádovou měla duel se zachraňujícími se Kobylisy od začátku pod kontrolou, třebaže soupeř vzdoroval do posledních minut.

„Až na nezvládnutou dvojnásobnou přesilovou hru deset minut před koncem, kdy soupeř dvěma góly dokázal snížit, holky podaly dobrý výkon. Spokojen jsem především s nasazením a dvěma získanými body,“ zhodnotil duel kouč Jiskry Jiří Závodník.

V příštím kole se oba regionální výběry opět představí svým fanouškům - v sobotu od 14 hodin juniorka Zlína hostí nováčka z Liberce a Jiskra ve stejný den, ale o hodinu později ve své hale přivítá pražskou Astru.

JISKRA OTROKOVICE- KOBYLISY 26:23 (15:9)

Jiskra: Vitásková, Tobiášová - Huráňová 4, Varhaníková 3, Minaříková 1, Novosádová 5/2, Duchoňová, Brandová 4/3, Michalčíková 1, Janů, Nečasová, Manclová 7, Macková 1, Žůrková.

Trenér: Závodník.

ZLÍN SCM - PLZEŇ 32:23 (19:13)

Zlín: Dederlová, Krajčová - Cedidlová 6/1, Pospíšilová, T. Drybčáková 1, Talašová 5, Brzósková 2, Hradilová 2, Vránová, Šviráková 5/2, Holubová, Nudni 8/4, Popelová, Zmeškalová 3. Trenér: Buday.

(mb)

10.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

Zleva: z volebních štábů ANO 2011 a SPD.
43

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhé SPD a třetí KDU-ČSL

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

FOTOGALERIE / Nejprve vládla poklidná atmosféra v přítmí projektoru, který na zeď uherskohradišťské komunitní kavárny Cafe 21 vysílal první čísla volebních výsledků.

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

2:0, 2:3, 4:3. Ze zápasu zvratů si hokejisté Aukro Berani Zlín uloupli aspoň bod z pardubického perníkového srdce. Ševci nakonec prohráli 3:4 v prodloužení, přestože během pěti minut na přelomu první a druhé třetiny otočili vývoj zápasu z 0:2 na 3:2 dvěma trefami Honejska a Popelky. Žlutomodří ale vedení ztratili a v prodloužení přesilovku čtyři na tři využil francouzský útočník Treille, který pro Zlín připravil třetí porážku v řadě.

Fryšara nevěděl, jak slavit gól. Úžasná euforie, zářil

Ani jsem nevěděl, jak mám slavit. Prostě jsem zvedl ruce a díval se okolo,“ vykládal Štěpán Fryšara, 19letý útočník hokejistů Aukro Berani Zlín, který v nedělním zápase s Plzní svou premiérovou trefou stáhl náskok na 3:4 a zařídil parádní infarktovou koncovkou bod za porážku 4:5 po samostatných nájezdech.