Hnaníček v turnaji zařazeném do české veteránské série amatérů nad padesát let Senior´s Cup 2021 v osmifinále porazil Josefa Táborského z Vyškova 6:3, ve čtvrtfinále zdolal Petra Vrbu (Lipník nad Bečvou) 7:5, v semifinále překonal Miroslava Petruželu z Daskabátu u Olomouce 6:2, zastavil ho až ve finále Brňan Petr Handlíř, s nímž prohrál 3:6.

,,Turnaje se kromě Dušana Machaly zúčastnili všichni favorité,“ upozornil Josef Hnaníček.

V Hranicích měl těžký los. V halovém podniku na severu Moravy ale přechod z antuky a na tvrdý povrch zvládl. Ve všech zápasech se mohl opřít o dobrý servis.

,,V osmifinálovém duelu s Táborským jsem měl taktiku postavenou na dlouhých míčích do bekhendu soupeře z Vyškova. Dařilo se mi také proti mistrovi kraťasů Petrovi Vrbovi. Matadora z Lipníku nad Bečvou jsem udolal dobrým pohybem. V čtvrtfinálovém střetnutí jsem se mohl spolehnout i na dobré podání. S nasazenou turnajovou jedničkou Petruželou jsem brzy prohrával 0:2. Ve zbytku střetnutí jsem však returnem eliminoval nepříjemný forhend tenisty z Olomoucka a semifinálový souboj jsem otočil ve svůj prospěch,“ pochvaloval si Hnaníček.

Štítňan si užíval také finálový zápas.

,,Handlíř je několikanásobný tenisový amatérský mistr republiky. Jeho hra je postavená na stylu servis-volej. Souboj o první příčku ovšem rozhodl začátek zápasu, kdy jsem prohrával 0:2 a 1:3. A protože Brňan ani ve zbytku duelu nedělal chyby, tak se mi tuto ztrátu už nepodařilo smazat,“ konstatoval Josef Hnaníček.

V halovém podniku na severu Moravy, který se hrál na 4 kurtech na zeleném koberci, se dařilo také dalším hráčům ze Zlínského kraje.

Michal Friedrich z Otrokovic postoupil do semifinále, cenný postup do čtvrtfinále si zaknihoval valašskokloboucký Jan Nahodil.

Grand Slamu v Hranicích se zúčastnilo 17 tenistů.

VÝSLEDKY GRAND SLAMU V HRANICÍCH 2021:

Osmifinále:

Miroslav Petružela (Daskabát u Olomouce) – Aleš Rybák (Lipník nad Bečvou) 6:2, Zdeněk Strohalm (Grygov) – Jan Neubauer (Dub nad Moravou) 7:6, Petr Vrba (Lipník nad Bečvou) – Libor Zapletal (Lhotka u Zlína) 6:1, Josef Hnaníček (Štítná nad Vláří) – Josef Táborský (Vyškov) 6:3, František Koch (Vítkov u Opavy) – Pavel Saturka (Jihlava) 6:2, Michal Friedrich (Otrokovice) – Rostislav Gažák (Kunčičky u Bašky) 6:1, Petr Handlíř (Brno) – Pavel Remiáš (Daskabát u Olomouce) 6:2, Jan Nahodil (Valašské Klobouky) – Libor Fluss (Budišov nad Budišovkou) 6:0.

Čtvrtfinále:

Petružela – Strohalm 6:1, Hnaníček – Vrba 7:5, Friedrich – Koch 6:0, Handlíř – Nahodil 7:5.

Semifinále:

Hnaníček – Petružela 6:2, Handlíř – Friedrich 6:3.

Finále:

Petr Handlíř – Josef Hnaníček 6:3.