Žraloci triumfovali ve 13 individuálních disciplínách a třech štafetách. Zástupci PK Zlín vyhráli osm individuálních závodů a jednou se radovali ve štafetě.

Absolutně nejlepším výkonem se v závodě na dvě stě metrů prsa blýskl Matěj Zábojník. Český juniorský reprezentant, který startuje v dresu Zlínského plaveckého klubu, triumfoval v čase 2:18,96 minuty.

Krajské město tak v semifinále budou určitě reprezentovat muži Zlínského plaveckého klubu a ženy PK Zlín, kteří už mají postup prakticky zajištěný. Naopak v semifinále budou zcela jistě chybět muži PK Zlín, kteří figurují už teď na nepostupovém devatenáctém místě. Ženy Zlínského plaveckého klubu, které jsou průběžně dvanácté, nyní netrpělivě čekají na výsledky několika zbývajících kvalifikačních závodů, které se poplavou příští a přespříští sobotu.

OPORY CHYBĚLY

Trenéři Žraloků Hana Macková a Vilém Čejka byli po závodech spokojení s předvedenými výkony, ale neskrývali i rozpaky.

„Naši plavci opět potvrdili stabilní výkonnost a muži v krajském kole jasně kralovali. Mezi ženami nám plány na výrazně lepší výsledek družstva zkřížila začínající chřipková epidemie. Tři naše nejlepší plavkyně místo cesty do Prostějova zůstaly doma v posteli s horečkou. Přišli jsme tak minimálně o dalších dva tisíce bodů i jistotu postupu. Teď nezbývá než čekat a doufat, že výkon citelně oslabeného týmu žen bude na postup stačit,“ říká Macková.

Krajskou kvalifikaci o postup do březnového semifinále mistrovství České republiky družstev mužů a žen hostil prostějovský bazén.

Tam postoupí nejlepších šestnáct českých a moravských týmů podle součtu FINA bodů vyplavaných členy družstva v jednotlivých disciplínách a ve štafetách. O finále se bude plavat 3. a 4. března v Pardubicích a v Praze.