SCM poprvé vyhrálo, ovšem i nadále uzavírá tabulku první ligy házenkářek

Jiskra přistoupila k utkání proti Porubě velmi zodpovědně. V páté minutě prohrávala 1:3, ale za dalších 5 minut již vedla 6:3. „Pak se ovšem k nám štěstí ale otočilo zády a holky trefovaly tyče porubské branky. Soupeřky toho využily a skóre obrátily ve svůj prospěch,“ posteskl si vedoucí otrokovického celku Zbyšek Cileček. Celý první poločas byl zápas naprosto vyrovnaný.

O výsledku rozhodl úvod druhého dějství, kdy se soupeřkám podařilo po dobu vyloučení Jany Machovské odskočit na rozdíl tří branek a do sedmé minuty rozdíl navýšily o další tři. „Další průběh zápasu byl opět vyrovnaný. V závěru se děvčatům podařilo snížit gólové manko, na zvrat to však již nestačilo,“ posteskl si trenér Otrokovic Štefan Boršický.

Příjemně šokovala rezerva interligového Zlína v Chebu. Coby beznadějně poslední tým měl jasně prohrát. Stal se opak. „Domácí nás nepodcenili, naopak mé svěřenkyně podaly nejlepší výkon sezony a potvrdily, že se zlepšují zápas od zápasu,“ vysvětlil důvod pro některé nečekaného vítězství trenér Zlína SCM Milan Buday.

„Holky bezezbytku splnily zápasovou taktiku - výborně bránily a vyrážely do brejků. Třebaže jsme neměli jedinou hráčku z prvního družstva, tým pracoval na výbornou,“ nešetřil chválou na adresu svých hráček Buday. Juniorka Zlína sice smazala na svém bodovém kontě nulu, ale poslední příčku neopustila. „Určitě jsme získali důležité vítězství, které holkám pomůže, ale zda se nám podaří opustit sestupové příčky, netuším.

Stejně jako jestli náš výběr juniorek může opustit soutěž. Zatím to nevědí ani svazoví činovníci, kteří právě SCM do první ligy zařadili. Vše by se asi řešilo na konci. My půjdeme zápas do zápasu s cílem vždy podat co nejlepší výkon. Jestli to bude stačit i na bodový úspěch, budeme jenom rádi,“ smířlivě dodal trenér Buday.

V příštím kole se v domácím prostředí představí Zlín SCM -v neděli bude hostit favorizovanou Porubu. Jiskra Otrokovice zajíždí do Velkého Meziříčí.

JISKRA OTROKOVICE - SOKOL PORUBA 27:29 (12:13)

Jiskra: Vitásková, Plášková - Huráňová 5, Kovářová, Chludová, Prudká 8, Machovská 3, Mašková 3, Brandová 3, Michalčíková, Manclová, Macková 1, Mahdalová 1, Kovaříková 3.

CHEB - ZLÍN SCM 16:23 (10:10)

Zlín SCM: Lorencová, Bártíková -Žůrková 2, Popelková 5, H. Drybčáková, L. Hradilová I 5, L. Hradilová II, Konečná 2, Pospíšilová 3, Julinová 2, Wesleyová 1, T. Drybčáková 3.