„Poněvadž ročně absolvuji maximálně čtyři ze šestnácti vypsaných turnajů, stále ještě neokupuji příčky, které by mě kvalifikovaly do hlavní soutěže,“ posteskl si zlínský racketlonista, kterému patří umístění na hranici první stovky světového žebříčku.

VMaďarsku vcestě za prvenstvím vyhrál pět utkání. „Ve všech duelech jsem měl od začátku navrch. Opět jsem vycházel zdobrých výsledků vtenisu a squashi,“ potvrdil Juřena, který stále pracuje na své slabině– stolním tenise. „Zde mám stále mezery, ale měsíc od měsíce jsem si jistější vkramflecích. Stále ale mám na čem pracovat,“ přiznal Juřena.

Víkendovým úspěchem si zlínský racketlonista zřejmě vybojoval právo premiérového startu mezi elitou na dubnovém turnaji světové série, který bude po roce opět pořádat Praha. „Pevně věřím, že to bude stačit. Loni jsem vhlavním městě skončil vbéčkovém turnaji druhý. Bylo by fajn se poměřit snejlepšími na světě, kde patří především hráči ze Švédska a Finska,“ upřesnil Juřena, který po turnaji vMaďarsku a vPraze má do konce roku ještě vplánu dva světové podniky. „Vlétě vNěmecku a na podzim vRakousku. Více si zekonomických důvodů nemohu dovolit,“ pokrčil rameny zkušenýhráč.

Generálkou na dubnová klání bude pro Juřenu evropský šampionát družstev vracketlonu. Poprvé vhistorii českého sportu by čtyřčlenný reprezentační výběr měli reprezentovat ti nejlepší (Veselý, Juřena, Sochor a Kakosová). „Vpolovině března jedeme do Vídně pokusit se oco nejlepší výsledek, což je umístění na medailových příčkách,“ netají se smělými plány český racketlonový reprezentant.