Domácí do utkání nastoupili v sestavě s Janem Dufkem, Michalem Nedbálkem, Ondřejem Vrankou a Vojtěchem Laštovkou. Ten nahradil nemocného Arnošta Topiče.

,,A právě teprve dvanáctiletý Vojta Laštovka, pro kterého to byl premiérový zápas ve druhé lize, získal po skalpech Hynka Nováka a Martina Jiráska mladšího, dva důležité body. Zlomový byl také souboj, v němž jsem za stavu 5:6 přehrál v pěti sadách Tomáše Horta. V tomto duelu jsem totiž prohrával 0:2 na sety a 8:10 v sadě třetí,“ upozornil za vítězné domácí družstvo Jan Dufek.

V neděli Zlín zdolal třetí tým Havlíčkova Brodu 10:7.

,,Byl to náš další povedený druholigový zápas. V něm bylo důležité, že jsme měli vyrovnanější družstvo a že dva singlové body po výhrách nad Filipem Karlem a Adamem Siverou vybojoval náhradník z třetiligového béčka Jakub Dufek. Cenný pětisetový skalp Vaigla si připsal Vranka. Martina Vaigla jsem porazil také já. Hosté se opírali pouze o Františka Kantu,“ raduje se z povedeného výsledku autor tří nedělních bodů Zlína ve dvouhře Jan Dufek.

V tabulce se po 16. kole Zlín posunul na 4. příčku. Na čele je céčko Havířova, před Orlovou a rezervou Moravské Slavie Brno.

Příští víkend pokračuje druhá liga dalšími zápasy. Zlín bude v sobotu 17. února hrát od 13 hodin v herně déčka KST Ostravy, v neděli 18. února se celek z krajského města představí od 10 hodin na stolech céčka Havířova.

2. LIGA MUŽŮ – Skupina B (15. a 16. kolo).

KST ZLÍN – SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ C 10:7

Body Zlína: Jan Dufek 3, Nedbálek 3, Laštovka 2, Vranka 1, čtyřhra: Nedbálek – Jan Dufek 1.

KST ZLÍN – HB OSTROV HAVLÍČKŮV BROD C 10:7

Body Zlína: Jan Dufek 3, Nedbálek 2, Vranka 2, Jakub Dufek 2, čtyřhra: Nedbálek – Jan Dufek 1.